سه شنبه, ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ۱۴:۱۰ ۸۹۹
طبقه بندی: اخبار ادارات شهرستان ها
چچ

در دهه مبارک فجر برگزار شد؛

اشتغالزایی برای بیش از 50 نفر با افتتاح دو طرح صندوق کارآفرینی امید در استان هرمزگان

همزمان با افتتاح برخط 16هزار طرح اشتغالزایی صندوق کارآفرینی امید که با محوریت شهرستان قرچک تهران برگزار شد از مجموعه گردشگری آلاچیق های شناور در روستای دهخدا جزیره قشم هم رونمایی شد.

اشتغالزایی برای بیش از 50 نفر با افتتاح دو طرح صندوق کارآفرینی امید در استان هرمزگان

به گزارش روابط عمومی صندوق کارآفرینی امید، طهرانی مشاور مدیرعامل و سرپرست مرکز فن آوری های مالی و اطلاعاتی صندوق کارآفرینی امید کشور در این مراسم گفت: بیش از 16000 طرح مورد حمایت صندوق کار آفرینی امید در سراسر کشور ایجاد و به بهره برداری رسیده است که از این تعداد 1219 فقره با اعتباری بیش از 1850 میلیارد ریال و تعداد اشتغال 3550 سهم استان هرمزگان بوده است.

طهرانی به ظرفیت قشم در بخش گردشگری اشاره کرد و افزود: با حمایت از طرح های نو و خلاق گردشگری و خدمات رفاهی در جزیره قشم، می توان این جزیره را به قطب گردشگری کشور تبدیل کرد.

مهدی خورگوئی سرپرست صندوق کارآفرینی امید استان هرمزگان هم در خصوص این طرح گفت: طرح گردشگری آلاچیق های شناور با دریافت تسهیلات20میلیارد ریالی از محل اشتغال پایدار روستایی و عشایری، برای 13 نفر شغل پایدار ایجاد کرده است.

افتتاح کارگاه بسته بندی خرما در روستای جائین شهرستان حاجی آباد

همچنین در آیینی دیگر در این استان، طرح بسته بندی خرما در روستای جائین شهرستان حاجی آباد به بهره برداری رسید.

سرپرست صندوق کارآفرینی امید استان هرمزگان گفت: مجری طرح بسته بندی خرما در روستای جائین با دریافت تسهیلات 10میلیارد ریالی از محل تبصره 18 برای 40 نفر از اهالی روستا شغل ایجاد کرده است.

خورگوئی در ادامه گفت: استان هرمزگان با محوریت شهرستان حاجی آباد رتبه اول تولید خرمای پیارم را دارد که افزون بر ۷۰درصد از محصول آن جنبه صادراتی دارد که مجری طرح با بسته بندی بهداشتی و بازار پسند توانسته است نقش موثری در صادرات خرما به کشورهای اروپایی و عربی حاشیه خلیج فارس داشته باشد.

فرماندار شهرستان حاجی آباد ضمن تقدیر از صندوق کارآفرینی امید گفت: عملکرد بسیار خوب صندوق در زمینه سرعت بخشیدن به پرداخت تسهیلات اشتغال قابل تقدیر است و اینگونه طرح ها که با کمترین تسهیلات، بیشترین اشتغال را ایجاد می کنند موجب دلگرمی است.

انتهای پیام/

منبع:
آدرس کوتاه شده: