یکشنبه, ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۲۷ ۴۹۲
طبقه بندی: اخبار ادارات شهرستان ها
چچ

به مناسبت دهه مبارک فجر برگزار شد؛

افتتاح طرح های حمایت شده صندوق کارآفرینی امید کرمانشاه با اشتغال بیش از 220 نفر

در دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی چندین طرح اشتغالزایی صندوق کارآفرینی امید در شهرستانهای استان کرمانشاه به بهره برداری رسید.

افتتاح طرح های حمایت شده صندوق کارآفرینی امید کرمانشاه با اشتغال بیش از 220 نفر

به گزارش روابط عمومی صندوق کارآفرینی امید، عظیمی فشی مدیر صندوق کارآفرینی امید کرمانشاه در این باره گفت: طرح توسعه و تجهیز مرکز تکثیر حد واسط ماهیان سردآبی کرمانشاه با ظرفیت 3 میلیون بچه ماهی در سال در روستای سراب یاوری شهرستان کرمانشاه به بهره برداری رسید .

عظیمی فشی با تاکید بر توجه به ظرفیت های استان در حوزه ماهیان سردآبی، توسعه و تجهیز مراکز تولید بچه ماهی گفت: برای این مجموعه صندوق کارآفرینی امید، 30 میلیارد ریال از محل اعتبارات بند الف تبصره 18 سال 1400 تسهیلات پرداخت کرده است.

او با اشاره به اینکه این میزان تسهیلات از محل تفاهم نامه صندوق کارآفرینی امید و جهاد کشاورزی پرداخت شده است افزود: با راه اندازی این مرکز، برای 5 نفر شغل مستقیم ایجاده شده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید کرمانشاه همچنین از پرداخت 83 میلیارد ریال اعتبار به 10 طرح دیگر حوزه شیلات در سطح استان در سال 1401 خبر داد .

افضلی مدیر کل شیلات استان نیز در این مراسم، این طرح را از جمله طرح های دانش بنیان در حوزه شیلات استان معرفی و از عملکرد و حمایت های ویژه صندوق کارآفرینی امید در پرداخت تسهیلات و حمایت از کارآفرینان حوزه آبزی پروری استان تقدیر کرد.

همچنین دومین طرح افتتاح شده در این استان کارگاه تولیدی نخ شهرستان هرسین بود که با حضور مسئولین شهرستانی به بهره برداری رسید .

موسوی چشمه کبودی فرماندار شهرستان هرسین در مراسم افتتاح این واحد بر حمایت از کارآفرینان تاکید کرد و گفت: ایجاد اشتغال و حمایت از کار آفرینان از اولویت های کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری این شهرستان است و وجود نیروی کار ماهر در شهرستان می تواند فرصت مناسبی برای سرمایه گذاران باشد .

این طرح با اعتبار 30 میلیارد ریال از محل اعتبارات بند الف تبصره 18 تفاهم صندوق کارآفرینی امید و سازمان صنایع دستی ، میراث فرهنگی و گردشگری سال 1400 پرداخت شده که زمینه اشتغال 20 نفر را بصورت مستقیم و 200 نفر را به صورت غیر مستقیم فراهم کرده است .

انتهای پیام/

منبع:
آدرس کوتاه شده: