شنبه, ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ ۱۳:۳۷ ۳۷۵
طبقه بندی: اخبار سازمان
چچ

افتتاح چندین طرح با حضور مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در چهارمحال و بختیاری

با حضور مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در استان چهارمحال وبختیاری، چندین طرح اشتغال‌زایی به بهره برداری رسید. این طرح ها زمینه اشتغال بیش از 36 نفر را به صورت مستقیم و 45 نفر را به صورت غیر مستقیم فراهم کرده است.

افتتاح چندین طرح با حضور مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در چهارمحال و بختیاری

به گزارش روابط‌عمومی صندوق کارآفرینی امید، در سفر دکتر نعمت‌اله رضایی مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید به استان چهارمحال و بختیاری، 16 طرح اشتغال‌زایی که با حمایت این صندوق ایجاد شده است، به بهره برداری رسید.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در دیدار با استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: حمایت از استان‌های کمتربرخوردار از برنامه‌های این صندوق عنوان کرد و گفت: منابعی که به استان چهارمحال و بختیاری در سالجاری اختصاص می‌دهیم ۲ برابر سال گذشته است.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور خاطرنشان کرد: موضوع قابل توجه در حمایت از طرح‌های اشتغالزایی به ویژه مشاغل خرد و خانگی ورود فعالانه زنان در استان‌های کمتربرخوردار است به‌طوری‌که سهم زنان در دریافت تسهیلات این صندوق در استان‌هایی نظیر سیستان و بلوچستان، کرمان و چهارمحال و بختیاری ۴۰ درصد است در حالی که این شاخص در استان تهران ۱۸ درصد است.

رضایی تمرکز این صندوق را بر حمایت از مشاغل خانگی و خرد اعلام کرد و گفت: ۸۰ درصد شاغلینی که تسهیلات صندوق را دریافت کرده‌اند در کارگاه‌های خرد و خانگی مشغول فعالیت هستند.

وی خاطرنشان کرد: سهم چهارمحال و بختیاری از مجموع تسهیلات پرداختی سال گذشته صندوق ۳.۳ درصد است که با کل مجموع اعتبارات پرداختی دهه ۹۰ این استان برابری می‌کند.
غلامعلی حیدری استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: با توجه به اینکه این استان از نرخ بالای بیکاری و محرومیت تاریخی رنج می‌برد می‌طلبد تا توجه ویژه ای به استان به ویژه در اختصاص تسهیلات قرض‌الحسنه شود.

وی ادامه داد: سال گذشته صندوق کارآفرینی امید عملکرد خوبی در استان داشت و با پرداخت تسهیلات قابل توجه مشاغل زیادی به ویژه در مناطق محروم ایجاد کرده است که انتظار می‌رود در سال جدید نیز سهم استان افزایش و این روند مطلوب با قوت بیشتری تداوم یابد.

وی خاطرنشان کرد: نهضت احیای واحدهای تولیدی از دیگر برنامه های موثر صندوق کارآفرینی امید است که انتظار می رود در این خصوص نیز استان ما به طور ویژه دیده شود.

همچنین نعمت‌الله رضایی در حاشیه بازدید از طرح‌های صنعتی شهرستان فارسان گفت: صندوق کارآفرینی امید در راستای حمایت از طرح‌های اشتغال‌زا در سراسر کشور با اولویت روستاها و مناطق محروم اقدامات خود را انجام می‌دهد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به اینکه عمده حمایت صندوق از طرح‌های کوچک و خرد است، خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۴۰ هزار و ۸۰۰ طرح اشتغال‌زا در سراسر کشور مورد حمایت صندوق کارآفرینی امید قرار گرفت.

وی افزود: ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به این طرح‌ها اختصاص داده شد و توانست ۱۰۶ هزار فرصت شغلی در کشور ایجاد کند.

رضایی بیان کرد: در سال جاری برای ۷۰ هزار طرح اقتصادی در سراسر کشور ۱۴ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است.

وی اظهار داشت: سال گذشته یک‌هزار و ۴۷۰ طرح اقتصادی در چهارمحال و بختیاری مورد حمایت صندوق کارآفرینی امید قرار گرفت و منجر به ایجاد ۲ هزار فرصت شغلی شد.

رضایی تصریح کرد: پیش‌بینی شده است که در سال جاری ۲ هزار و ۵۰۰ طرح اقتصادی با پرداخت ۵۰۰ میلیارد تومان در چهارمحال و بختیاری مورد حمایت صندوق کارآفرینی امید قرار گیرد و اشتغال‌ ۳ هزار نفر را فراهم کند.

وی یادآور شد: عمده فعالیت صندوق کارآفرینی امید حمایت از تولید و مهار تورم است و چنانچه منابع جدیدی اضافه شود تا حد امکان وام‌های ضروری نیز به مردم پرداخت می‌شود.

در ادامه پژمان نوروزی نیز گفت: در سال گذشته یک‌هزار و ۷۲۶ طرح در استان با ۲ هزار و ۲۵۶ میلیارد ریال اعتبار و اشتغال‌زایی ۲ هزار نفر، مورد حمایت صندوق کارآفرینی امید قرار گرفت.

مدیر صندوق کارآفرینی امید چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: طرح‌هایی که راکد، نیمه‌راکد یا غیرفعال هستند بررسی شده است و به هر کدام ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت می‌شود.

نوروزی در خصوص این طرح ها گفت:طرح مجتمع چاپ کتیبه شهرک صنعتی شهرکرد بالغ بر 10 میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات دریافت کرده است، حجم تولید این مجتمع سالانه ۱۵۰ تن است و زمینه اشتغال ۲۱ نفر به صورت مستقیم و ۴۰ نفر به صورت غیرمستقیم را فراهم کرده است.

آدرس کوتاه شده: