دوشنبه, ۰۹ مرداد ۱۴۰۲ ۰۸:۵۵ ۱۴۷۶
طبقه بندی: اخبار ادارات شهرستان ها
چچ

حمایت صندوق کارآفرینی امید از 386 صندوق خرد محلی بانوان در استان هرمزگان

اولین همایش انسجام و شبکه سازی سرخوشه های اشتغال آفرین با حضور جمعی از مدیران، نیکوکاران و بانوان کار آفرینان در بندرعباس برگزار شد.

حمایت صندوق کارآفرینی امید از 386 صندوق خرد محلی بانوان در استان هرمزگان

به گزارش روابط عمومی صندوق کارآفرینی امید، مهدی خورگوئی مدیر صندوق کارآفرینی امید هرمزگان در این همایش گفت: صندوق کارآفرینی امید در راستای عملی کردن شعار سال و با همکاری سازمان بسیج سازندگی و جهاد کشاوری با حمایت از 386 صندوق خرد محلی بانوان و با اعتباری بیش از 410 میلیارد ریال برای 1163 نفر از بانوان روستائی استان در قالب اشتغال خانگی و توسعه واحدهای تولیدی در زمینه صنایع تبدیلی، کشاورزی، دامپروری، پرورش طیور مواد غذایی و صنایع دستی به صورت مستقیم شغل ایجاد کرده است.

وی افزود: در سال‌های اخیر صندوق کارآفرینی امید با اعطای وام‌های بدون بهره، بدون سختگیری‌های سیستم بانکی در راستای اشتغال به جویندگان کار و کارآفرینان و در کنار آن آموزش و پشتیبانی، افراد فراوانی را زیر چتر حمایتی خود قرار داده است؛ به طوری که از دورترین نقطه شهرها و روستاها نیز از آن بهره‌مند شده‌اند.

خورگوئی بیان کرد: طرح صندوق‌های خرد محلی، متقاضیان را به سمت اشتغال پایدار سوق می‌دهد و اهالی روستا می‌توانند در روستاها بمانند و با تولید محصولات با کیفیت و بسته بندی امروزی و مدرن افزایش چشمگیری در تولید و فروش داشته باشند.

مدیر صندوق کارآفرینی امید هرمزگان در ادامه گفت: صندوق‌های خرد محلی مصداق بارز کارآفرینی هستند و هدف از تشکیل آن‌ها ایجاد اشتغال در روستاها و مناطق محروم است چراکه صندوق های خرد محلی مردم را پای کار می آورد و مردم در اقتصاد و تولید نقش مهمی ایفا می کنند.

باوقار مسئول بسیج سازندگی استان هرمزگان نیز ضمن قدردانی از همکاری و تلاش های همه جانبه صندوق کارآفرینی امید در استان هرمزگان گفت: همکاری سازنده صندوق کارآفرینی امید و بسیج سازندگی باعت ایجاد امید آفرینی در بین اهالی روستا شده است و این همکاری تا زمان رفع محرومیت ها به خاطر مردم باید ادامه داشته باشد و توسعه تشکل‌های مردم نهاد تنها با ایجاد اعتماد متقابل مقدور است.

مسئول بسیج سازندگی استان هرمزگان افزود: مسئله بیکاری و حمایت از معیشت مردم در اولویت برنامه قرار گیرد و همه دستگاهها در کنار هم باید ظرفیتها را به میدان بیاورند و مسیر شروع فعالیت یک کارآفرین را ساده تسهیل و روان سازند و با ایجاد شبکه های تولیدی و فراهم آوردن بازار فروش مناسب، شاهد کاهش بیکاری و تولید ثروت برای این قشر باشیم

در پایان همایش مدیر صندوق کارآفرینی امید به پرسش ها و مسائل مطرح شده نمایندگان صندوق های خرد محلی پاسخ داد.

انتهای پیام/

منبع:
آدرس کوتاه شده: