سه شنبه, ۱۴ فروردین ۱۴۰۳ ۰۵:۰۴ ۱۷۰
طبقه بندی: اخبار ادارات شهرستان ها
چچ

احیای 22 مجموعه کسب و کار با تسهیلات صندوق کارآفرینی امید در گلستان

سرپرست صندوق کارآفرینی امید استان گلستان گفت: در سال 1402، 22 طرح اقتصادی که برای بقا نیازمند تسهیلات بودند، با اعتبار بیش از 630 میلیارد ریال به چرخه تولید بازگشتند.

احیای 22 مجموعه کسب و کار با تسهیلات صندوق کارآفرینی امید در گلستان

به گزارش روابط عمومی صندوق کارآفرینی امید، سمانه خیل‌تاش در بازدید از طرح های کارآفرینی گلستان با اعلام این خبر اظهار داشت: از محل تفاهم نامه نهضت احیا تاکنون 33 طرح با اعتبار بالغ بر 790 میلیارد ریال به صندوق معرفی شده که صندوق تاکنون 22 طرح را تصویب و پرداخت کرده است.

وی با تاکید بر ایجاد اشتغال پایدار، یکی از رسالت‌های اصلی صندوق کارآفرینی امید را در سال ۱۴۰۲ احیای واحدهای اقتصادی عنوان کرد.

خیل تاش افزود: این صندوق از محل تفاهمنامه‌ پرداخت تسهیلات از تبصره 18 قانون بودجه که به احیای کسب و کارهایی که حدود ۷۰ درصد پیشرفت داشتند و نتوانستند به بهره‌برداری برسند و کسب و کارهایی که با ۵۰ درصد ظرفیت مشغول فعالیت هستند و تاکنون تراکنش مالی نداشتند تسهیلات پرداخت کرده تا به چرخه اقتصاد بازگردند.

همچنین سرپرست صندوق کارآفرینی امید در بازدید از طرح مجتمع تفریحی و گردشگری فانوس جنگل گفت: این مجتمع در سال 1400 نیز از محل منابع توسعه ملی اشتغال روستایی از صندوق مبلغ 36 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده که با توجه به عدم تکمیل این مجتمع بزرگ گردشگری و تفریحی صندوق استان برای تکمیل و تجهیز آن مبلغ 30 میلیارد ریال تسهیلات از محل نهضت احیاء به این مجموعه پرداخت شده است.

منبع:
آدرس کوتاه شده: