۱۸هزار نفر با تسهيلات صندوق کارآفريني اميد استان کرمان صاحب شغل شدند

۱۸هزار نفر با تسهیلات صندوق کارآفرینی امید استان کرمان صاحب شغل شدند

تاریخ انتشار : ۱۰ فروردين ۱۴۰۰ چاپ خبر
۱۸هزار نفر با تسهيلات صندوق کارآفريني اميد استان کرمان صاحب شغل شدند

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کرمان  گفت: این صندوق از ابتدای دولت یازدهم تاکنون موفق به پرداخت تسهیلات برای ۲۳هزار و ۴۴۵ فقره پرونده کار آفرینی شده که موجب خلق ۱۸هزار فرصت جدید شغلی شده است.

پورواجد افزود: صندوق کارآفرینی امید استان کرمان در راستای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی و تاکیدات دولت در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی حدود هشت سال گذشته خدمت دولت تدبیر و امید اقدام به پرداخت ۲۳ هزار و ۴۴۵ فقره انواع تسهیلات قرض‌الحسنه به میزان ۳۷۸میلیارد و ۵۴۶میلیون و۷۵۱هزار و ۴۹۶تومان کرده  است.
وی اضافه کرد: تسهیلات تولید - اشتغال  به سه بخش صنعت، خدمات و کشاورزی تقسیم شده که سهم بخش صنعت از این تسهیلات شامل ۲ هزار و ۶۴۳ طرح با ۶۷ میلیارد و ۴۸۰ میلیون و۶۶۸هزار و ۳۴۰ تومان که ماحصل آن ایجاد چهار هزار و ۷۰ فرصت شغلی بوده است.
مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کرمان همچنین سهم بخش کشاورزی را ۲ هزار و ۸۶۲ طرح با ۱۱۳میلیارد و ۱۶۸ میلیون و ۴۰۰هزار تومان با چهار هزار و ۴۹۳ فرصت شغلی اعلام کرد و گفت: بخش خدمات با ۱۰هزار و ۵۶ فرصت شغلی در ۶هزار و ۷۰۴ طرح و با اعتباری بالغ بر  ۱۳۲میلیارد و ۱۲۳میلیون و۵۵۸هزار تومان تسهیلات پرداخت شده است. 
وی یادآور شد: در حوزه تسهیلات و رفع ضرورت‌های زندگی که شامل تسهیلات ازدواج، درمان و سایر بخش‌ها می باشد، ۱۱هزار و ۲۳۶ فقره وام با اعتباری بالغ بر ۶۵ میلیارد و ۷۷۴میلیون و ۱۲۵هزار و ۱۵۶تومان پرداخت شده است.