صفحات استانی صفحات استانی

کلنگ‌زني مجتمع گردشگري، تفريحي و اقامتي روستاي دهنوي بويراحمد با مشارکت ۲۰ميليارد ريالي صندوق کارآفريني اميد

 کلنگ احداث مجتمع تفریحی، گردشگری و اقامتی حاتمی با اعتبار 4 میلیارد تومان در روستای دهنوی شهرستان بویراحمد با حضور مسئولین استانی و شهرستانی به زمین زده شد.
حسن پور، مدیر صندوق کارآفرینی امید استان در آیین کلنگ زنی این طرح که با حضور معاون اقتصادی استاندار، نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان بویراحمد و جمع کثیری از مدیران دستگاه های اجرایی و بانکها برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد صندوق کارآفرینی امید در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری از محل صندوق توسعه ملی گفت:  این مجمتع در زمینی به مساحت  ۹۲۰۰متر مربع و با مشارکت سرمایه‌گذار و صندوق کارآفرینی امید استان احداث می‌شود.
حسن پور اظهار داشت: برای احداث این مجتمع تفریحی گردشگری و اقامتی ۴میلیارد تومان هزینه خواهد شد که ۲ میلیارد تومان سهم آورده سرمایه گذار است و ۲ میلیارد تومان نیز صندوق کارآفرینی امید، تسهیلات اشتغال روستایی از محل  صندوق توسعه ملی پرداخت میکند که با احداث فاز اول این مجتمع برای 28 نفر اشتغالزایی مستقیم ایجاد خواهد شد.
نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین با بیان اینکه گردشگری از مهمترین محورهای توسعه استان است خاطرنشان کرد: توسعه زیرساختهای گردشگری منجر به توسعه این صنعت در استان و اشتغالزایی بیشتر خواهد شد.