نشریه داخلی نشریه داخلی

نشریات مرتبط نشریات مرتبط

صفحات استانی صفحات استانی

خبر خبر

در جلسه ديدار نوروزي دکتر ربيعي با کارکنان صندوق کارآفريني اميد مطرح شد؛
فعاليت هاي صندوق همسو با برنامه هاي دولت در جهت فقرزدايي و گسترش اشتغال مي باشد

دکتر ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دیدار نوروزی با کارکنان صندوق کارآفرینی امید فعالیت های صندوق را متصل به برنامه های دولت دانست و اظهار داشت: یکی از برنامه های دولت فقرزدایی و محدود کردن فقر و امحاء فقر شدید می باشد و برنامه دوم گسترش اشتغال است که صندوق کارآفرینی امید با رویکرد حمایت از کسب و کارهای خرد و کوچک در جهت تحقق این دو هدف گام های خوبی برداشته است.
دکتر ربیعی در این دیدار که باحضور معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و همچنین معاونین و مدیران ستادی، استانی و کارشناسان صندوق کارآفرینی امید برگزار شد، ضمن تبریک سال نو و میلاد پربرکت حضرت امیرالمومنین(ع) اظهار امیدواری کرد که تمامی مدیران و کارکنان سبک مدیریت و شیوه زیست ایشان را در زندگی سرلوحه تمامی امور خود قرار دهند.
وی با اشاره به این که امسال برای پنجمین سال متوالی در مراسم دیدار نوروزی با کارکنان صندوق شرکت داشته است از روند رو به رشد و عملکرد موفق صندوق در سال گذشته ابراز خوشنودی کرد و گفت: ما در مقابل جوانانمان و نسل های بعدی مسئولیم و تمامی ما باید به گونه ای کار کنیم که در پیشگاه خداوند سربلند باشیم که تمامی توان خود را بکار بسته ایم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: سال گذشته، سال سختی را پشت سر گذاشتیم و سال 97 نیز دشواری های خاص خود را دارد و از نظر اقتصادی باید بیشتر تلاش کنیم.


دکتر ربیعی گفت: نوع اشتغال ایجاد شده در صندوق بر مبنای توانمندسازی افراد است و گروه های هدف شما نیز عمدتاً افراد نیازمند هستند و صندوق کارآفرینی امید به مثابه صندوق ضد فقر و توسعه دهنده اشتغال با دو هدف دولت در راستای فقرزدایی و توسعه اشتغال همسو می باشد.
وی اذعان داشت: عملکرد صندوق در چهار سال گذشته بسیار موفق بود و در سال 97 نیز ما مسائلی را پیش رو داریم که به موجب آن صندوق با اهمیت تر و پرخاصیت تر از گذشته در سطح جامعه مطرح خواهد شد که این یک فرصت بزرگ خواهد بود که باید از آن بهره برداری کنیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به توزیع منابع پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری گفت: علیرغم برخی مخالفت ها برای حذف صندوق از چرخه پرداخت این تسهیلات، یک گرایش عمومی مبتنی بر یک قضاوت عمومی در مجلس شورای اسلامی شکل گرفت که تمامی این بودجه به صندوق اختصاص یابد چرا که نمایندگان اثر کار صندوق را دیده بودند و این نشان دهنده کیفیت کار صندوق و ملموس بودن خدمات آن در سطح استان هاست.
ربیعی سبک و نوع مدیریت در صندوق و شیوه کار از لحاظ فنی و رفتاری و انتخاب مناسب گروه هدف را وجه تمایز صندوق و از جمله عوامل موفقیت آن دانست و از مدیران خواست نسبت به حفظ این ویژگی ها کوشا باشند.
وی افزود: صندوق کارآفرینی امید نه به مثابه یک طلبکار بلکه به مثابه یک کار راه انداز و کارگشا و مشکل گشای مردم می باشد و باید همواره روح کارآفرینی سازمانی در صندوق در جریان باشد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت وام اشتغال روستایی را فرصت بزرگی در پیش روی صندوق دانست و اظهار امیدواری کرد که صندوق در بهترین حالت سهم خود را پرداخت نماید.


ربیعی ایجاد و شکل گیری چارچوب حقوقی صندوق در سال گذشته و نیروهای مروج اشتغال را نقطه قوت صندوق عنوان کرد و اظهار داشت: اساسنامه جدید صندوق این امکان را دارد که نسبت به ایجاد شعب مالی محلی و منطقه ای با مشارکت بخش دولتی و خصوصی و جذب منابع موسسات دولتی و نهادهای توسعه ای اقدام نمایید.
وی ایجاد شعبه، ایجاد کارگزاری های فعال و یا حمایت و مشارکت با نهادهای موجود را از دیگر راهکارها پیش رو خواند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه به جمع آوری نذورات مردم برای راه اندازی جنبش خیر جمعی برای ایجاد اشتغال و دیگر اهداف صندوق اشاره کرد و افزود: من معتقدم ما در صندوق به هر اندازه توان داریم باید از مشکل مردم کم کنیم و این بزرگترین دستاورد برای ماست که صندوق یک نهاد مشکل گشای مردم باشد.
دکتر نوراله زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید نیز در ابتدای این مراسم ضمن تبریک فرارسیدن سال جدید و ایام پرفیض ماه رجب اظهار امیدواری کرد که سال جدید سالی مملو از خیر و برکت برای تمامی مردم ایران باشد.
نوراله زاده در ادامه با اشاره به نامگذاری امسال تحت عنوان سال حمایت از تولید کالای ایرانی از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: صندوق بیشترین رسالت و وظیفه خود را تاکنون در این حوزه برای ارتقاء سطح تولید ملی دانسته است و امیدواریم در سال جاری نیز بتوانیم تلاش بیشتری را علی الخصوص در حوزه روستایی و عشایری به عمل بیاوریم.
وی افزود: صندوق کارآفرینی امید در طول چهارسال و نیم گذشته بیش از پنج هزار میلیارد تومان تسهیلات به تعداد 525 هزار طرح پرداخت کرده است که علی رغم کاهش نیروی انسانی طی این مدت نسبت به دوره مشابه قبل بیش از 80درصد در مبلغ تسهیلات و بیش از 36درصد در تعداد افزایش داشته است.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: باتلاش همکارانمان در سراسر کشور موفق شدیم تاثیر قابل توجهی در حوزه کسب و کارهای خرد و کوچک که معمولا هم بانک پذیر نیستند داشته باشیم.


نوراله زاده ضمن ارائه گزارشی از دیگر اقدامات صندوق اظهار داشت: در حوزه تسهیلات ازدواج و وام ضروری باتوجه به اولویت هایی که دولت از طریق بانک مرکزی ابلاغ کرده بود 275هزار فقره تسهیلات ضروری و 584 میلیون تومان تسهیلات ازدواج پرداخت کردیم.
وی صندوق را یکی از پیش تازترین مجموعه ها در پرداخت تسهیلات ازدواج دانست و گفت: تمامی معرفی شدگان به صندوق بلافاصله تسهیلات ازدواج خود را دریافت کردند و ما هیچ گونه پشت نوبت ماندن در پرداخت این تسهیلات نداشتیم.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در ادامه از پرداخت 1250 میلیارد تومان تسهیلات به 91 هزار و 174 طرح خبر داد که از این تعداد 1020میلیارد تومان به تعداد 64هزار و 370 طرح کسب و کار پرداخت شده است و 250 میلیارد تومان نیز به تعداد 26هزار و 814 نفر در حوزه تسهیلات ازدواج و وام ضروری پرداخت شده است.
نوراله زاده دریافت مجوز از بانک مرکزی و ثبت ماهیت حقوقی صندوق به عنوان نهاد عمومی غیر دولتی را از دیگر اقداماتی خواند که در طی چهار سال و نیم گذشته در صندوق صورت گرفته است.
وی در پایان از حمایت ها و راهنمایی های دکتر ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سپاسگزاری کرد.