نشریه داخلی نشریه داخلی

نشریات مرتبط نشریات مرتبط

صفحات استانی صفحات استانی

خبر خبر

رئيس کميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي:
صندوق کارآفريني اميد موفق به جلب اعتماد مردم و نمايندگان آنها در مجلس شده است

دکتر عزیزی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با حضور در پنل دوم همایش سراسری مدیران ستادی و استانی صندوق که با حضور حجت الاسلام والمسلمین قدس محلاتی برگزار شد، اظهار داشت: صندوق کارآفرینی امید موفق به جلب اعتماد مردم و نمایندگان آنها در مجلس شده است.
دکتر عزیزی ضمن قدردانی از اقدامات صندوق طی چهار سال و نیم گذشته، به برخی از این موارد اشاره کرد.
وی اظهار داشت: اولین مورد شناسنامه دار شدن و تعیین وضعیت حقوقی صندوق بود که با پیگیری های دکتر نوراله زاده صندوق به عنوان یک نهاد عمومی غیر دولتی هویت پیدا کرد.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: در این مدت با مدیریت خوب تمامی مدیران صندوق و بازگشت اقساط 5هزار و 500میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد که حدود 78درصد آن در مناطق روستائی و مستضعف بوده است و در مجموع نیز صندوق نسبت به سنوات گذشته 80درصد رشد در پرداخت تسهیلات داشته است که این بسیار ارزشمند است.
دکتر عزیزی با اشاره به حساسیت های پرداخت تسهیلات ازدواج به رشد 1600درصدی پرداخت این تسهیلات در صندوق اشاره کرد و آن را نتیجه برنامه سازی و برنامه ریزی مناسب بازوان اجرایی صندوق عنوان کرد.
وی همچنین به کاهش نیروی انسانی صندوق در طی این سال ها اشاره کرد که با رضایت کامل کارکنان و دریافت تسهیلات کارآفرینی انجام شده است و بسیار کار پسندیده ای است.
نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی  گفت: در کشور ما نزدیک به دو میلیون و 550 هزار کارمند وجود دارد یعنی به ازای هر 30نفر یک کارمند، در مقابل ژاپن با 128میلیون نفر جمعیت، 350هزار کارمند دارد یعنی به ازای هر 300نفر یک کارمند می باشد.
دکتر عزیزی اظهار داشت: ما 8میلیون و 500هزار نفر کارمند و مستمری بگیر کشوری و لشگری داریم و باید روشی پیدا کنیم تا بتوانیم با جلب رضایت کارمندان تعداد کارمندان دولت را کم کرده و راندمان خدمات به کارمندان باقی مانده را بالا ببریم.
وی در ادامه افزود: تا زمانی که ما عمران نداشته باشیم و درآمد ناخالص بالا نرود، سطح اشتغال بالا نخواهد رفت.


رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جایگاه صندوق کارآفرینی امید در مجلس خیلی خوب هست و به خاطر جلب اعتماد مردم و نمایندگان آنها، صندوق در کنار سایر بانک های عامل بمنظور پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری از محل منابع صندوق توسعه ملی از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.
وی در ادامه بمنظور دستیابی به خدمات صندوق در پایین ترین سطوح بر ایجاد دفاتر صندوق در روستاها و بخش های بزرگ تاکید کرد.
حجت الاسلام والمسلمین قدس محلاتی عضو هیأت مدیره صندوق کارآفرینی امید نیز در این همایش با اشاره به همزمانی آغاز سال 97 با ماه رجب، موفقیت های صندوق را حاصل تلاش بی وقفه همکاران در کل کشور دانست.
وی با اشاره به ایام پربرکت میلاد امام علی(ع) که حامی نیازمندان بوده است از مدیران استانی و ستادی صندوق خواست مانند گذشته در خدمت به مردم پرتلاش عمل نمایند.
حجت الاسلام والمسلمین قدس محلاتی گفت: هنر ما خدمت به جامعه است و اگر این کار را خوب انجام ندهیم باید در مورد فلسفه وجودی سازمان خودمان شک کنیم.