نشریه داخلی نشریه داخلی

نشریات مرتبط نشریات مرتبط

صفحات استانی صفحات استانی

خبر خبر

حضور مديرعامل صندوق کارآفريني اميد در جلسه کارگروه اشتغال شهرستانهاي پاسارگاد، ارسنجان و مرودشت

نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید طی سفر به استان فارس در جلسه شورای اشتغال شهرستان های پاسارگاد، ارسنجان و مرودشت حضور یافت.
جلسه شورای اشتغال شهرستان پاسارگاد با حضور مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، برومند نماینده شهرستان پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی، لطیفی مدیر صندوق فارس، احمدی منش فرماندار شهرستان و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی برگزار شد.
نوراله زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید ضمن تشکر از برگزاری این نشست گفت: شهرستان پاسارگاد دارای بناهای غنی تاریخی است و باید از وجود این ابنیه تاریخی نهایت استفاده را کرد و با فراهم آوردن بسترهای مناسب نسبت به ارائه خدمات وکالاهای سنتی به بازدید کنندگان داخلی و خارجی اقدام نمود.
وی افزود: امروزه صنعت توریسم و گردشگري جزو بزرگترين و متنوع ترين صنايع در دنيا به حساب مي آيد و با ایجاد بسترهای مناسب در این زمینه میتوان موجبات اشتغال جوانان این مناطق را فراهم آورد.
لطیفی، مدیر صندوق استان فارس نیز ضمن ارائه گزارشی بیان کرد: کل تسهیلات پرداختی در دولت تدبیر و امید بیش از 63میلیارد ریال در شهرستان پاسارگاد می باشد.
وی افزود: اعتبار سال 96 شهرستان حدود 11میلیارد ریال بود که بیش از 19 میلیارد ریال در شهرستان تسهیلات پرداخت شد و 173درصد جذب منابع را در شهرستان پاسارگاد داشتیم.
مدیران دستگاه های اجرایی نیز ضمن قدرانی از عملکرد صندوق در حوزه اشتغال خواستار توجه بیشتر به این منطقه شدند.

 


مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در ادامه این سفر در جلسه شورای اشتغال شهرستان ارسنجان حضور یافت.
نوراله زاده در این نشست بر ضرورت توجه به امر آموزش تاکید کرد و گفت: آموزش در ایجاد اشتغال نقش برجسته و مهمی را ایفا می نماید و تمامی نهادهای تاثیر گذار می بایست به امر آموزش با نگاه نوین و ویژه ای بپردازند.
وی نقش سازمان فنی حرفه ای را در توانمندسازی افراد و ارائه آموزش غنی بسیار مهم قلمداد نمود و تاثیر آموزش را بر ایجاد اشتغال پایدار برجسته دانست.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در ادامه به نمونه هایی از کسب و کارهای موفق در کشورهای مختلف اشاره کرد و افزود: ایجاد یک نمونه کسب وکار مطابق با استانداردهای بین المللی باعث تکثیر و ایجاد کسب و کارهای مرتبط با آن می شود.
نوراله زاده پیاده سازی کسب وکار درست و دقیق و متناسب با نیاز منطقه را مستلزم آموزش غنی در این رابطه دانست.
وی از جمله راهکارهای مقابله با خشکسالی و ادامه روند کشاورزی در منطقه را احداث گلخانه ها و استفاده بهینه از آب در کشاورزی برشمرد و اهمیت دادن به نوع محصول و طراحی دقیق از تولید محصول تا ارائه آن به مصرف کننده را از موارد مهم در این زمینه عنوان نمود.
لطیفی مدیر صندوق استان فارس نیز در ادامه ضمن ارائه گزارشی کل تسهیلات پرداختی در دولت تدبیر و امید در شهرستان ارسنجان را بیش از 75میلیارد ریال اعلام کرد.
لطیفی افزود: اعتبار سال 96 ارسنجان حدود 14 میلیارد ریال بود و بیش از 19 میلیارد و 500میلیون ریال در شهرستان تسهیلات پرداخت شد که حاکی از  133درصد جذب منابع در این شهرستان می باشد.
در ادامه مدیر عامل صندوق با همراهی نماینده و فرماندار شهرستان از طرح گلخانه نشاءگوجه فرنگی بازدید کرد.


مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید همچنین در جلسه شورای اشتغال شهرستان مرودشت با حضور برومند نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی، غلامی مدیر ارزیابی طرح صندوق، پیکری فرماندار شهرستان، پاک فطرت مدیرکل امور روستایی استانداری، عربی مدیرکل اقتصادی استانداری فارس و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی این شهرستان حضور یافت.
نوراله زاده ضمن قدردانی از برگزاری این نشست گفت: شهرستان مرودشت به جهت آثار باستانی واقع در این شهرستان از پتانسیل های خاصی برخوردار است و با توجه به تردد قابل توجه توریست در این منطقه و ارتباط بین المللی این شهرستان پیشنهاد می شود از یک مشاور بین المللی در شهرستان برای بالفعل نمودن پتانسیل های اقتصادی در ایجاد اشتغال استفاده شود.
وی تصریح کرد صندوق کارآفرینی امید می تواند در سه حوزه بوم گردی، گردشگری و صنایع دستی از کارآفرینان حمایت کند و به تشریح نحوه حمایت صندوق در این سه حوزه پرداخت.
لطیفی مدیر صندوق استان در ادامه ضمن ارائه گزارشی گفت: کل تسهیلات پرداختی در دولت تدبیر و امید بیش از 222میلیارد ریال در شهرستان مرودشت می باشد. اعتبار سال 96 شهرستان حدود 26 میلیارد ریال بود و بیش از 33 میلیارد ریال در شهرستان تسهیلات پرداخت شد که نشان دهنده 126درصد جذب منابع در شهرستان مرودشت است.