نشریه داخلی نشریه داخلی

نشریات مرتبط نشریات مرتبط

صفحات استانی صفحات استانی

خبر خبر

مديرعامل صندوق کارآفريني اميد در نمازجمعه گرگان گفت:
۲۴ هزار ميليارد تومان براي رونق توليد در کشور اختصاص يافت

اصغر نوراله زاده در جمع نمازگزاران گرگانی پیش از خطبه های نمازجمعه این شهر اظهار داشت: در سال حمایت از کالای ایرانی، دولت نیز این استراتژی را اولویت برنامه های خود قرار داده است و تلاش دارد این شعار را به عمل تبدیل کند.
وی افزود: یکی از مهم‌ترین اقدامات در راستای افزایش تولید و رفع مشکلات، حمایت از واحدهای تولیدی است و دولت در این راستا و برای صیانت از وضع موجود و حمایت از کارگران، امسال 24هزار میلیارد تومان برای رونق تولید در کشور اختصاص داده است.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید تصریح کرد: طرح دیگری که دولت در این راستا در دستور کار دارد، طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار با همان طرح تکاپو است که دولت 20 هزار میلیارد تومان از شبکه بانکی برای این طرح اختصاص داده است.
نوراله زاده گفت: طرح تکاپو با هدف ایجاد اشتغال بیشتر در کشور اجرا می شود و نیاز است که سالانه در کشور 800 تا یک میلیون شغل ایجاد شود و سال گذشته با همه تلاش‌هایی که شد تنها 700 هزار شغل در کشور ایجاد شد که باز هم 300 هزار شغل کمبود داشتیم.
وی اظهار کرد: برای تحقق این امر باید همه ما پای کار بیاییم و اهمیت ایجاد شغل و حمایت از تولید در حال حاضر از زمان جنگ نیز با اهمیت‌تر بوده و باید همه برای جلوگیری از افزایش آسیب‌های اجتماعی در جامعه پای کار باشند.
نوراله ‌زاده اظهار داشت: دولت همچنین طرح حمایت از مشاغل خانگی را طرح کرده و در بودجه سال گذشته و امسال نیز این موضوع را دیده و 4هزار میلیارد تومان برای آن اختصاص داده است.


نوراله زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در ادامه سفر به استان گلستان با سید مناف هاشمی، استاندار گلستان دیدار کرد.
نوراله زاده در این دیدار با تاکید بر حمایت  صندوق از سرمایه گذاری های کوچک و خرد، اظهار کرد: این صندوق تلاش دارد برای جلوگیری از اتلاف وقت و بهره وری هر چه بیشتر تشکیل پرونده های پرداخت تسهیلات روستایی حتی المقدور در محل روستا صورت گیرد.
وی گفت: یکی از طرح های دولت در راستای ایجاد اشتغال، طرح توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی است که دولت 12 هزار میلیارد تومان برای آن درنظر گرفته تا در روستاها به اقتصاد مردم و خانوارهای روستایی کمک کند.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید افزود: مطالعه انواع مدل های توسعه روستایی میتواند مدل های مناسب را در کشور ارائه و اشاعه دهد.
دکتر هاشمی، استاندار گلستان نیز  بر حمایت از سرمایه گذاری های کوچک در استان در جهت رونق کسب و کار تاکید کرد.
هاشمی اظهار داشت: گلستان دارای قریب به 1000 روستاست که می توانند نقشی بسزا در توسعه استان داشته باشند و تسهیلات خرد صندوق کارآفرینی امید در این راستا راه گشا خواهد بود.
وی همچنین با اشاره به اهمیت اشتغال روستایی یادآور شد: ارائه تسهیلات بازسازی و بهسازی منازل و ابنیه روستایی می تواند موجب استحکام بخشی به روستاها و پیشگیری از حوادث آینده شود.
استاندار گلستان همچنین با اشاره به حضور صندوق در عرصه های مختلف، خاطر نشان کرد: تسهیلات روستایی و تجهیز ناوگان شهری می تواند با حمایت صندوق کارآفرینی امید زمینه رونق اقتصادی و افزایش اشتغال را فراهم کند.