نشریه داخلی نشریه داخلی

نشریات مرتبط نشریات مرتبط

صفحات استانی صفحات استانی

خبر خبر

مديرعامل صندوق کارآفريني اميد اظهار داشت:
شهرداري تهران ايده شهرکارآفرين را به خوبي پياده سازي کرده است

نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در مراسم افتتاح نمایشگاه دائمی دستاوردها و توانمندی های کارآفرینان اظهار داشت: شهرداری تهران در حوزه مسئولیت اجتماعی اقدامات موثری داشته و موفق شده است ایده شهرکارآفرین را به خوبی پیاده سازی نماید.
این مراسم باحضور دکتر حمیدی شهردار منطقه 14، نعمتی مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران، حجت الاسلام والمسلمین برمایی، معاونین و مدیران شهرداری تهران و صندوق کارآفرینی امید و جمعی از کارآفرینان در محل مرکز خدمات اجتماعی شهرداری منطقه 14 برگزار شد.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید ضمن سخنرانی در این مراسم از نگاه اقتصادی شهرداری تهران قدردانی کرد و گفت: شهرداری در کنار رسیدگی به ساخت و سازها و جنبه های زیرساختی، کارآفرینی و جنبه های اجتماعی را هم مورد توجه قرار داده است و استراتژی توسعه شهر را با نگاه کارآفرینی می بیند.
نوراله زاده افزود: جای خوشحالی است که در سالی که به نام حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است بستری فراهم شد تا این ایده توسط شهرداری و صندوق کارآفرینی امید اجرایی شود و مشکل اصلی کسب و کارهای خرد و خانگی که همان بازاریابی و فروش است تا حدودی مرتفع گردد و تلاش داریم تا با کمک هر دو سازمان این نمایشگاه در سایر مناطق شهر تهران نیز برپا گردد.
وی با تاکید بر ضرورت استفاده از روش های نوین فروش گفت: در روش های جدید باید از بازار به تولید کننده داخلی پیام داده شود و محصول و بسته بندی آن باید مطابق با سلیقه مردم تولید و روانه بازار شود.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید همچنین پیشنهاد راه اندازی پارک های کارآفرینی را مطرح کرد و اظهار داشت: مشابه طرح مراکز رشد می توان از ظرفیت پارک های شهر تهران نیز با راه اندازی دفاتری برای استقرار کسب و کارهای نوپا و استارت آپ ها استفاده کرد.
نوراله زاده پیشنهاداتی برای گسترش همکاری ها بین صندوق کارآفرینی امید و شهرداری تهران مطرح کرد که از آن جمله می توان به طرح صندوق های خرد محلی اشاره کرد.
وی افزود: این طرح را ما در بسیاری از روستاهای سطح کشور پیاده سازی کرده ایم و این صندوق ها به عنوان نهادهای تامین مالی در روستاها در حال فعالیت هستند و می توان مشابه آن را در مناطق شهر تهران نیز اجرایی کرد.
دکتر حمیدی شهردار منطقه 14 تهران سخنران دیگر این مراسم با اشاره به نامگذاری سال جدید به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی و توجه به اقتصاد و معیشت مردم، تحقق این امر را نیازمند یک عزم ملی از سوی مردم و مسئولین دانست.
وی در ادامه تجربه کشورهای دیگر نظیر ژاپن، چین و برزیل را در توسعه مورد بررسی قرار داد و توجه به فرهنگ کار و توسعه، ساختار مدیریتی کارآمد، توجه به کسب و کارهای خرد، خانگی و خانوادگی در حاشیه شهرها و حمایت از تولیدات داخلی را از جمله عوامل موفقیت این کشورها برشمرد.
شهردار منطقه 14 تهران راه اندازی مراکز رشد و پارک های علم و فناوری، حمایت از شرکت های دانش بنیان و برپایی پنل های استارت آپ ها، حمایت از کارآفرینان و برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت را از دیگر اقدامات شهرداری تهران برای حمایت از کارآفرینان دانست.
جانشین معاونت کارآفرینی و توانمندسازی سازمان خدمات اجتماعی شهر تهران نیز در ادامه به تشریح پروژه دست آفرین پرداخت و اهداف، چشم انداز، سیاست های حمایتی، مزیت ها و روش اجرای این طرح را تبیین نمود.
وی در پایان پیشنهاد تهیه کارت خرید اعتباری از این فروشگاه ها ویژه کارکنان صندوق و پرسنل شهرداری تهران و ایجاد شعب دست آفرین در فروشگاه های شهروند را به منظور حمایت از این طرح مطرح نمود.