نشریه داخلی نشریه داخلی

نشریات مرتبط نشریات مرتبط

صفحات استانی صفحات استانی

خبر خبر

پرداخت مبلغ 190 ميليارد ريال تسهيلات صفر درصد اشتغال توسط صندوق کارآفريني اميد در سيستان و بلوچستان

اصحابی، معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق کارآفرینی امید در آیین کلنگ زنی واحد فرآوری کان سنگ مس در شهرستان مرزی میرجاوه استان سیستان و بلوچستان گفت: استان سیستان و بلوچستان تنها استانی است که در آن 190 میلیارد ریال تسهیلات صفر درصد توسط صندوق کارآفرینی امید پرداخت شده است و هفتصد نفر سهامدار در پنج طرح تولیدی مشارکتی آن حضور دارند.
اصحابی در ادامه گفت: با توجه به اینکه اینگونه وام ها ارزان قیمت بوده و دوره تنفس طولانی دارند، از روستاهای استان طرح های بیشتری در بخش معادن کوچک، گردشگری و در بخش های تجاری و بازرگانی و سایر بخش های قابل سرمایه گذاری معرفی نمایند تا بتوانیم در جهت رونق بخشی توسعه کسب و کارهای استان کمک بیشتری کنیم.
اصحابی در ادامه سخنان خود به مصوب شدن 150 طرح مشارکتی و غیرمشارکتی در 15 استان کشور به مبلغی بالغ بر 200 میلیارد تومان اشاره نمود و افزود: از این میزان اعتبار40 درصد منابع با بهره صفر درصد، 30 درصد منابع به صورت سه درصد بوده و الباقی تسهیلات با توجه به تفاهم نامه به صورت 8 درصد پرداخت شده است.
 معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق در پایان به پرداخت تسهیلات در حوزه صندوق های خرد محلی پرداخت و افزود: در دولت یازدهم در بخش توسعه صندوق های خرد محلی نزدیک به 140 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت پرداخت و 20 هزار فرصت شغلی در استان فراهم شد.
نیکبخت، مجری طرح کانسنگ مس روستای تمین؛ طی گزارشی از طرح مشارکتی ذکر شده به کشف معدن مس در سال 1392 به مساحت 0.3 کیلومتر مربع، ظرفیت فعلی 150 تن کانسنگ ورودی در روز و ظرفیت اشتغال 50 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم و بهره برداری آن در شش ماه آینده خبر داد و اشاره نمود حدود 35 درصد پروژه پیشرفت و یک میلیارد و ششصد میلیون تومان تاکنون هزینه در بر داشته است.
گفتنی است صندوق کارآفرینی امید مبلغ 50 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال صفر درصد جهت راه اندازی واحد فرآوری کان سنگ مس در روستای لهرمبا شهرستان میرجاوه پرداخت نموده است.