نشریه داخلی نشریه داخلی

نشریات مرتبط نشریات مرتبط

صفحات استانی صفحات استانی

خبر خبر

حضور مديرعامل صندوق کارآفريني اميد در نشست مشترک شوراي اداري و کارگروه اشتغال شهرستان هاي نايين و خور و بيابانک

دکتر نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، به همراه دکتر منصوری معاون اشتغال و توسعه کارآفرینی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، پاک سرشت رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور، شهرکی مدیر صندوق استان اصفهان، نماینده شهرستان های نائین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه نائین، فرمانداران شهرستان های خور و بیابانک و نائین و جمعی از مقامات و کارآفرینان دو شهرستان، در نشست مشترک شورای اداری و کارگروه اشتغال شهرستان های نائین و خور و بیابانک شرکت نمود.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در نشست شهرستان نائین از عزم صندوق برای حمایت از مشاغل خرد و کارآفرینی در کشور خبر داد و افزود: صندوق آمادگی دارد در قالب طرح کارا از اشتغال پایدار بخش روستائی حمایت کند.
وی همچنین از حرکت کارآفرینان شهرستان در ایجاد استارت آپ ها استقبال کرد و اعلام آمادگی نمود تا جلسه بعدی این کارآفرینان با حضور و حمایت صندوق انجام گیرد.
در ادامه مقامات شهرستان به بررسی مشکلات و مزیت های اقتصادی شهرستان از جمله صنایع دستی همچون فرش دستباف اشاره کردند و صنعت گردشگری و معادن را زمینه ساز شکوفایی اقتصادی و رفع مشکل اشتغال دانستند.
در نشست پرسش و پاسخ با کارآفرینان و صاحبان صنایع شهرستان، کارآفرینان به بیان مشکلات و پیشنهادات خود پرداختند که بخش عمده آن، نیاز به توجه بیشتر به رفع پیچیدگی های اداری و همچنین حمایت های تسهیلاتی بود.
نوبت دوم جلسه در شهرستان خور و بیابانک با حضور مقامات، کارآفرینان و صاحبان صنایع شهرستان برگزار شد.
دکتر نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در این نشست ضمن تقدیر از مردم پرتلاش و سخت کوش کویر مرکزی ایران، شرایط حمایتی صندوق کارآفرینی امید را در حمایت از صنعت گردشگری و بوم گردی و فعالیت های صنعتی، در قالب طرح های تسهیلاتی تشریح نمود. 
وی در ادامه به سؤال چند کارآفرین شهرستان پاسخ داد و دستورات لازم جهت حل مشکلات آنان را ابلاغ نمود.
در ادامه بلانیان فرماندار شهرستان از حضور مقامات کشوری و استانی، همچنین کارآفرینان و صاحبان صنایع، تقدیر نمود و به معرفی مزیت های اقتصادی منطقه از جمله فرصت های منحصر به فرد گردشگری داخلی و خارجی در کویر مرکزی ایران و صنایع مرتبط با مواد معدنی از جمله پتاس و صنایع قطعه سازی خودرو پرداخت.
در ادامه جلسه پوربافرانی نماینده مردم شهرستان های نائین و خور و بیابانک نیز ضمن سخنانی بر لزوم توجه ویژه به محرومیت های شهرستان تأکید کرد و افزود: چندین واحد مرتبط با صنایع قطعه سازی و معدن در شهرستان غیر فعال شده اند که امید است با حمایت مسئولین رفع مشکل شوند. 
وی همچنین بر لزوم حمایت تسهیلاتی از اشتغال روستایی و حفظ اشتغال موجود تأکید کرد.
در خاتمه جلسه حاضرین از مرکز صنعتی پتاس شهرستان خور و بیابانک که اولین تولید کننده پتاس در ایران و یکی از بزرگترین تولید کنندگان پتاس در خاورمیانه می باشد، بازدید کردند.