نشریه داخلی نشریه داخلی

نشریات مرتبط نشریات مرتبط

صفحات استانی صفحات استانی

خبر خبر

آئين واگذاري 500دستگاه ميني بوس با حضور مديرعامل صندوق کارآفريني اميد برگزار شد

طی مراسمی با حضو مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، معاون وزیر صنعت معدن تجارت و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، مدیرعامل  گروه خودروسازی بهمن و جمعی از مشتریان، در راستای اجرای طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی مسافر شهری، آئین تحویل 500 دستگاه خودروی مینی بوس ایسوزو به مشتریان برگزار شد. 
نوراله زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید دراین خصوص گفت: بخش حمل و نقل عمومی و شبکه توزیع به عنوان کشانه در بخش اشتغال مطرح است و اثر تکاثری در سایز زنجیره‌های مرتبط و اشتغال دارد.
نوراله زاده افزود: به محض توسعه حمل و نقل، حمل و نقل کشور نیز توسعه می‌یابد و حمل و نقل غیر از اشتغال مستقیم و غیر مستقیم در بخش اشتغال ضریب 3 را ایجاد می‌کند و بخشی از ظرفیت کشور و قطعه‌سازی باید به این سمت حرکت کند.
وی اظهار داشت: امیدوارم زمینه به گونه‌ای فراهم شود که ظرفیت بار و مسافر افزایش یابد و اگر کمکی لازم باشد صندوق آمادگی همکاری دارد.
در این مراسم همچنین رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اظهارداشت: در ایران 90 درصد بار و مسافر از طریق جاده انجام می‌شود و این نشان از اهمیت بخش جاده‌ای در اقتصاد کشور دارد.
عبدالهاشم حسن‌نیا افزود: 600 هزار راننده فعال در این بخش داریم و تاکنون نوسازی ناوگان مینی‌بوسی کمتر مورد توجه بوده است.
وی اظهارداشت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده در قرارداد خود 5 هزار میلیارد تومان برای نوسازی 20 هزار دستگاه کامیون، سواری، اتوبوس و مینی‌بوس با حمایت صندوق کارآفرینی امید در نظر گرفته است و سود تسهیلات توسط سازمان راهداری پرداخت می‌شود.
حسن‌نیا بیان کرد: 18 هزار کیلومتر بزرگراه و آزادراه در کشور داریم که تا چند سال آینده به 20 هزار کیلومتر افزایش می‌یابد بنابراین نوسازی ناوگان عمومی جاده‌ای امری بسیار ضروری است.
وی بیان کرد: 400 هزار دستگاه کامیون، مینی‌بوس، اتوبوس و سواری عمومی جاده‌ای داریم که 250 هزار دستگاه آن فرسوده است. 
در پایان این مراسم رئیس سازمان فروش خودروهای تجاری گروه بهمن گفت: در طرح نوسازی به چند دغدغه مهم شامل کاهش مصرف سوخت, ایمنی جاده ها, حفظ محیط زیست و افزایش اشتغال توجه ویژه ای شده است .
مهیار عسگریان افزود: گروه بهمن از سال گذشته طرح نوسازی را آغاز کرد و در این مدت کوتاه در حوزه مینی بوس موفق به ثبت رکورد شد .
وی افزود: سهم گروه بهمن در این همکاری مشترک تحویل 11 هزار دستگاه است که این خودروها شامل مجموعه ای از محصولات ایسوزو و faw هستند.

طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر شهری کشور با همکاری مشترک صندوق کارآفرینی امید، گروه بهمن و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و با تسهیلات ارزان قیمت 4 درصد اجرا می شود. 
کاهش مصرف سوخت، اشتغالزایی و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای از اهداف اجرای این طرح است.