نشریه داخلی نشریه داخلی

نشریات مرتبط نشریات مرتبط

صفحات استانی صفحات استانی

خبر خبر

بهره برداري از طرح روستاي بدون بيکار چور در استان کردستان

مراسم رونمایی از طرح روستای چور از توابع شهرستان مریوان به عنوان اولین روستای بدون بیکار استان با حضور مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد.
فرزان عزت پور، مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کردستان در این خصوص گفت: روستای چور اولین روستایی است که در استان کردستان به عنوان روستای بدون بیکار معرفی شده است و در همین راستا نیز 4 روستای دیگر تا پایان سال به بهره برداری خواهند رسید.
عزت پور اظهار داشت: در سال های فعالیت دولت تدبیر و امید از سوی صندوق کارآفرینی امید استان کردستان 16 هزار و 524 فقره تسهیلات قرض الحسنه با ارزشی بالغ بر یک بیلیون و 662 میلیارد و 657 میلیون ریال در استان پرداخت شده است.
وی خاطرنشان کرد: تمامی تسهیلات پرداختی در استان کردستان در بخش های مختلف کشاورزی، خدماتی، صنعتی و ازدواج بوده است.
مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کردستان افزود: در بخش خدماتی 5 هزار و 939 فقره تسهیلات با مبلغ 817 میلیارد و 919 میلیون ریال بیشترین تسهیلات پرداخت شده است که پس از ان برای ازدواج جوانان نیز 7 هزار و 305 فقره تسهیلات با اعتبارات 376 میلیارد و 326 میلیون ریال پرداخت شده است.


عزت پور در ادامه اظهار داشت: در بخش کشاورزی یک هزار و 15 فقره تسهیلات بانکی با اعتبار 158 میلیارد و 890 میلیون ریال و همچنین در بخش صنعتی نیز دو هزار و 265 فقره تسهیلات با اعتبار 309 میلیارد و 522 میلیون ریال پرداخت شده است.
وی با اشاره به اینکه طرح صندوق خرد محلی زنان روستایی در چور اجرایی شده است، بیان کرد: صندوق کارآفرینی امید برای حمایت از روستای چور یک میلیارد و 884 میلیون تومان برای 115 طرح پرداخت کرده است.
وی با بیان اینکه قبل، حین و بعد از پرداخت تسهیلات بر روند اجرای طرح نظارت شده و می شود، افزود: اساسی ترین بخش اجرای این طرح ها، مشارکت عمومی جامعه محلی است که امیدواریم این مهم استمرار داشته باشد.
محمد شفیعی، فرماندار شهرستان مریوان نیز در ادامه بر معرفی این روستا تاکید کرد و اظهارداشت: فراهم آوردن بازار فروش محصولات از مهمترین دغدغه های این طرح است و در همین راستا در مسیر ورودی این روستا با هماهنگی  راهداری فضایی را برای ایجاد نمایشگاه دائمی اختصاص داده شده است.