نشریه داخلی نشریه داخلی

نشریات مرتبط نشریات مرتبط

صفحات استانی صفحات استانی

خبر خبر

راه اندازي اولين پهپاد محلول پاش درمزارع و باغات شهرستان پارسيان

پهپاد محلول پاش باغات، اولین طرح اشتغال روستایی شهرستان پارسیان از منابع صندوق توسعه ملی با عاملیت صندوق کارآفرینی امید با حضور رادمهر فرماندار شهرستان پارسیان و سایر مدیران دستگاه های اجرایی در محل فرمانداری این شهرستان رونمایی شد.
پهپاد محلول پاش  مزارع و باغات به همت مهندسین جوان و نخبه کشور تولید و برای کمک به ارتقاء سطح کشاورزی با پرداخت تسهیلات قرض الحسنه صندوق کارآفرینی امید وارد چرخه کشاورزی استان هرمزگان شد.
یاسر پرورش، مدیر صندوق کارآفرینی امید استان هرمزگان در این خصوص گفت: ورود صندوق کارآفرینی امید در پرداخت تسهیلات کم بهره در راستای حمایت از کالای تولید داخل و کمک به کشاورزان استان، علاوه بر حمایت از جوانان نخبه کشور جهت فروش محصولات با کیفیت داخلی، باعث ایجاد اشتغال جدید در زمینه کشاورزی نیزگردیده است.
مدیر صندوق کارآفرینی امید استان هرمزگان در خصوص مزایای استفاده از پهپاد محلول پاش افزود: استفاده کمتر و بهینه از آب، صرفه جویی در زمان، کیفیت مطلوب‌تر و یکنواخت سمپاشی از مزایای استفاده از پهپاد محلول پاش است که نسبت به کشاورزی سنتی باعث صرفه جویی آب از 400 لیتر به  10لیتر و کاهش زمان 3 ساعت به 20دقیقه می گردد.
پرورش گفت: صندوق کارآفرینی امید با حمایت از دریافت کننده تسهیلات این طرح در روستای بوچیر شهرستان پارسیان با اعتباری بالغ بر1200 میلیون ریال از محل منابع صندوق توسعه ملی در جهت ایجاد اشتغال روستایی و عشایری اقدام نمود.
شهرستان پارسیان با ۴ هزار هکتار سطح زیر کشت یکی از قطب‌های تولید محصولات کشاورزی در استان است.