نشریات مرتبط نشریات مرتبط

نشریه داخلی نشریه داخلی

صفحات استانی صفحات استانی

خبر خبر

برگزاري شوراي گفت و گوي دولت و بخش خصوصي در لرستان
با حضور نهاونديان معاون اقتصادي رئيس جمهور ونوراله زاده مديرعامل صندوق کارآفريني اميد

شوراي گفت و گوي دولت و بخش خصوصي با حضور نهاونديان معاون اقتصادي رئيس جمهور و نوراله زاده در استان لرستان برگزار شد.
در این نشست ابتدا نهاوندیان معاون اقتصادي رئيس جمهور ضمن تقدیراز عملکرد صندوق کارآفرینی امید، این صندوق را ظرفیت مناسبی برای حمایت از قشر روستایی از طریق پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اشتغال دانست.
نهاوندیان گفت: در این سفر طرح ملی بازآفرینی شهری را پیگیری کردیم و هم با مقامات لرستان در رابطه با اولویت‌های دولت و اشتغالزایی که بطور ویژه در لرستان مورد توجه مردم بوده بحث کردیم.
معاون اقتصادي رئيس جمهور اضافه کرد: لرستان می‌تواند یکی از استان‌های کمک کننده به رشد پایدار اقتصاد کشور باشد.
ایشان با بیان اینکه  دو طرح مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان را بازدید کردیم، گفت: راندمان کشت و صنعت در بحث استفاده از آب و بالا بردن بازده تولید کشاورزی باور نکردنی بود. ‌اگر با استفاده از این فناوری‌ها استفاده از آب را در کشاورزی بهینه کنیم، واقعا می‌شود گفت دغدغه این ماده حیاتی برای نسل آینده و فلات ایران قابل رفع شدن است.
وی افزود: لرستان در رابطه با گیاهان دارویی پتانسیل بسیار بالایی دارد و می‌تواند با صنایع جنبی کشاورزی یک رقم بالای ارزآوری داشته باشد.
نهاوندیان عنوان کرد: سیاست‌های دولت در حمایت از صادرات و تولید در سالی که به حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده در این سفر مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت.
معاون اقتصادي رئيس جمهور اظهار کرد: فعالان اقتصادی سرمایه اصلی تولید و رشد هستند و باید از امکاناتی که در کشور وجود دارد و حمایت‌هایی که دولت در سیاست‌های خود ایجاد می‌کند، بتوانند استفاده کنند.مشکلات ‌مان در فرایند اقتصاد هماهنگی‌هاست، یعنی ما در کشور امکانات کم نداریم ولی متاسفانه به سبب برخی ناهماهنگی‌ها ‌به هدف لازم نمی‌رسند.
وی گفت: ما اصلاحات مدیریتی لازم ‌و هماهنگی بین نهادهای دست اندرکار و موثر در اقتصاد داریم. مسئله امروز اقتصاد ما انسجام و هماهنگی است. در بالاترین سطوح نظام نیز تاکید بیش از پیش بر هماهنگی است. همان تدبیری که مقام معظم رهبری در تشکیل شورای هماهنگی عالی اقتصادی داشتند که به خوبی جهت را نشان می‌دهد.
نهاوندیان در ادامه صحبت‌هایش گفت: سیاست پایدار دولت و نظام، افزایش ارتباطات با همه کشورهاست، اینکه یک کشور خاصی در گوشه‌ای گمان کند که می‌تواند ارتباطات کشور بزرگ ایران را محدود یا تعیین کند تصور بسیار خطایی است.
 در این سفرنوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در کارگروه تخصصی کسب و کارهای نوپا و دانش بنیان که به ریاست ایشان برگزار گردید گفت: طرحهای دانش بنیان و فن آوران از طریق منابع صندوق توسعه  ملی، تفاهم نامه ورزش و جوانان و تفاهم نامه وزارت ارتباطات مورد حمایت صندوق کارآفرینی امید قرار می گیرد .
وی در ادامه سفر به لرستان در جلسه شورای اداری صندوق کارآفرینی امید استان حضور یافت و به منظور بررسی طرح های اشتغال زایی به همراه تیم اقتصادی دولت از شرکت داروسازی خرمان بازدید کرد.