نشریات مرتبط نشریات مرتبط

نشریه داخلی نشریه داخلی

صفحات استانی صفحات استانی

درکميسيون تخصصي شوراي عالي اشتغال صورت گرفت؛
معرفي طرح هاي جديد حمايتي صندوق کارآفريني اميد

نوراله زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در کمیسیون تخصصی شورای عالی اشتغال که باحضور محسنی بندپی، سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد به تشریح ضوابط طرح های جدید پرداخت تسهیلات حمایتی اشتغال صندوق کارآفرینی امید پرداخت.
نوراله زاده اظهار داشت: در سال جاری عمده منابع ما به پرداخت تسهیلات اشتغال روستائیان و عشایر اختصاص یافت و بدین ترتیب در حوزه شهری امسال به شکل چشمگیری شاهد کاهش پرداخت تسهیلات بودیم. به همین دلیل مدل های تامین مالی را طراحی کردیم که بتوانیم در مناطق شهری با تلفیق منابع مردم با منابع صندوق، پرداخت تسهیلات را انجام دهیم.
وی افزود: بدون کمک مردم نظام قرض الحسنه به تنهایی پاسخگوی نیاز جامعه نیست و این کار مشابه کار تلفیقی است که ما با منابع صندوق توسعه ملی برای پرداخت تسهیلات در بخش روستایی انجام دادیم.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: این مدل را، هم برای صنوف طراحی کردیم و هم برای مردمی که می خواهند کسب و کاری برای خودشان راه اندازی کنند و یا صاحبان کسب و کارهای خرد و کوچکی که واحدهای تولیدی یا خدماتی با ظرفیت خالی و بلااستفاده دارند.
نوراله زاده وام گیرندگان سنوات قبل صندوق، واحدهایی که نیاز به بازسازی تجهیزات یا سرمایه در گردش دارند و صاحبان کسب و پیشه های فعال در حوزه های تولید، توزیع و فروش انواع محصولات و کالاهای داخلی که نیازمند حمایت مالی و خدمات نوین بانکداری می باشند را از دیگر مخاطبین طرح های جدید صندوق عنوان کرد.
وی ضمن معرفی طرح امید1 اظهار داشت: این طرح مبتنی بر سپرده گذاری مردم است و تمامی اشخاص حقيقي و حقوقی متقاضي ایجاد و توسعه كسب و كارهاي خرد و همچنين تمام وام گيرندگان اشتغال سنوات گذشته صندوق كه مبادرت به افزايش ظرفيت واحد به لحاظ كمي و كيفي نمایند می توانند در این طرح مشارکت نمایند.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید درخصوص جزئیات این طرح گفت: حداقل دوره انتظار در طرح امید1 6ماه می باشد و با ضریب مشارکت 150درصدی افراد به نسبت منابع سپرده گذاری شده می توانند تا سقف 500میلیون ریال از تسهیلات قرض الحسنه صندوق استفاده نمایند.
نوراله زاده در ادامه به تشریح طرح پایانه های فروشگاهی (POS) پرداخت و اظهارداشت: صاحبان کسب و پیشه فعال در حوزه های تولید، توزیع و فروش انواع محصولات و کالاهای داخلی که از دستگاه POS صندوق کارآفرینی امید استفاده نمایند می توانند بعد از 180 روز با ضریب مشارکت 80درصد و تا سقف 200 میلیون ریال از تسهیلات قرض الحسنه بهره مند گردند.
وی افزود: دستگاه های پوز ثابت به صورت رایگان تحویل افراد می گردد و در صورت خرید دستگاه پوز سیار، تسهیلاتی تا سقف 8 میلیون ریال با اقساط 10 ماهه و کارمزد 4 درصد به منظور کمک به متقاضیان اعطا می گردد.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید طرح زرین1 را از دیگر مدل های جدید حمایتی صندوق برشمرد و افزود: در این طرح وام گیرندگان پس از 6ماه که اقساطشان را به طور مرتب پرداخت نمایند می توانند مجددا تسهیلات دریافت نمایند و ضمانت افراد سپرده نقدی ایشان می باشد.
نوراله زاده با معرفی طرح زرین2 گفت: در این مدل فرد علاوه بر پرداخت اقساط باید اقدام به واریز و برداشت از حساب خود نماید و می تواند بعد از 180 روز تا سقف 250 میلیون ریال علاوه بر وام اولیه خود تسهیلات دریافت نماید.
وی طرح POS زرین را آخرین طرح از بسته جدید حمایتی صندوق برشمرد و اظهارداشت: در این طرح سیستم POS، به حساب سپرده زرین شخص متصل می شود و با واریز و برداشت روزانه به افراد امتیاز تعلق می گیرد و مبلغ سقف تسهیلات در این طرح 450 میلیون ریال می باشد.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید افزود: کسب و کارهای حوزه مشاغل خانگی شامل این طرح نمی شوند و اصناف، اتحادیه ها و صاحبان کسب و کارهای خرد و کوچک مخاطبین این طرح هستند. 
نوراله زاده برای مشارکت با اتحادیه ها و دستگاه های مختلف اجرایی بمنظور حمایت از کسب و کارهای موردنظر و طراحی مدل های حمایتی جدید اعلام آمادگی کرد.