نشریات مرتبط نشریات مرتبط

نشریه داخلی نشریه داخلی

صفحات استانی صفحات استانی

مديرعامل صندوق کارآفريني اميد:
انعقاد تفاهم‌نامه با صندوق نوآوري، موجب ارتقاي سطح خدمات به شرکت‌هاي دانش‌بنيان مي شود

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: انعقاد تفاهم‌نامه با صندوق نوآوری و شکوفایی موجب ارتقای سطح خدمات به شرکت‌های دانش‌بنیان و پایداری کسب‌وکار خواهد شد.
نوراله‌زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در آیین امضای تفاهم‌نامه بین صندوق کارآفرینی امید و صندوق نوآوری و شکوفایی که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، گفت: حمایت از کسب‌وکارهای دانش‌محور و دانش‌بنیان وظیفه تخصصی صندوق نوآوری و شکوفایی است و صندوق کارآفرینی امید نیز به‌عنوان یک نهاد تأمین مالی برای کسب‌وکارهای خرد و کوچک برنامه‌های حمایتی دارد که در این حوزه در چندین سال گذشته فعالیت‌های زیادی صورت گرفته است.
نوراله زاده در ادامه افزود: هم‌افزایی بین منابع، زمانی اتفاق می‌افتد که شرکت‌های دانش‌بنیان مورد حمایت نهادهای مربوطه قرار بگیرند. صندوق کارآفرینی امید پیش از این تنها با تعدادی از شرکت‌های دانش‌بنیان که معاونت علمی معرفی می‌کرد، همکاری داشتند ولی درحال حاضر زمینه‌ای فراهم شده تا حمایت بیشتری توسط این صندوق از شرکت‌های دانش‌بنیان انجام شود.
وی اظهار داشت: همچنین با انعقاد این تفاهم‌نامه فرصتی ایجاد شده که در کنار تأمین مالی شرکت‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان را با یکدیگر مرتبط کنیم تا شرکت‌های کوچک از شرکت‌های بزرگ‌تر کمک دریافت کنند و با این کار هم به ارتقای سطح خدمات کمک شود و هم شاهد پایداری کسب‌وکار باشیم.
در ادامه این نشست حمیدرضا شاه‌وردی، معاون توسعه خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: از همان سال‌های اول تأسیس صندوق نوآوری و شکوفایی به ایجاد سینرژی بین صندوق کارآفرینی امید و صندوق نوآوری و شکوفایی فکر می‌کردیم که خوشبختانه توانستیم برای همکاری مستمر تفاهم‌نامه‌ای را با این صندوق به امضا برسانیم؛ چرا که صندوق نوآوری و شکوفایی براساس مصوبه هیأت امنا اقدام به گسترش شعبه نکرده و براساس پراکندگی محیطی و جغرافیایی نیاز به حضور شعبه برای این صندوق احساس می‌شد که با انعقاد تفاهم‌نامه با صندوق کارآفرینی امید دیگر نیازی به تأسیس شعبه نیست، به دلیل اینکه صندوق کارآفرینی امید در بیشتر استان‌های کشور شعبه دارد و با داشتن مجوز از بانک مرکزی و با اجرای قانون بانکداری به‌راحتی می‌تواند برای انعقاد قرارداد با شرکت‌های دانش‌بنیان اقدام کند و با این کار هزینه‌های عملیاتی نیز کاهش پیدا می‌کند.
معاون توسعه خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی ادامه داد: با این تفاهم‌نامه، دیگر نیازی به حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در تهران و مراجعه آنها به صندوق نوآوری و شکوفایی نیست و این شرکت‌ها می‌توانند در استان خود برای دریافت تسهیلات اقدام کنند.