نشریه داخلی نشریه داخلی

نشریات مرتبط نشریات مرتبط

صفحات استانی صفحات استانی

بازديد و بررسي طرح هاي اشتغال روستايي استان گلستان
با حضور مدير توانمندسازي صندوق کارآفريني اميد انجام شد

به گزارش روابط عمومی صندوق کارآفرینی امید استان گلستان ، همتی مدیر توانمندسازی صندوق  به همراه  پهلووری  مدیر صندوق استان گلستان  و برخی از همکاران از چند طرح خوداشتغالی و کارآفرینی استان که از محل اعتبارات اشتغال پایدار در مناطق روستایی صندوق توسعه ملی توسط صندوق کارآفرینی امید استان مورد حمایت قرار گرفته اند بازدید بعمل آوردند.
همتی  در حاشیه بازدید از طرحها اظهار داشت: استان گلستان در بحث نظارت در نحوه چگونگی توزیع بهینه وام ها سرآمد است.وی افزود: باید در تمام عرصه‌های اشتغال اعم از کشاورزی، صنعت و گردشگری به‌صورت تخصصی مسائل را بررسی کنیم، وگرنه به نتیجه نخواهیم رسید.
مدیر توانمندسازی گفت: اولویت در طرح‌های اشتغال‌زایی با بنگاه‌های موجود است، چراکه بازدهی بیشتری دارد و ما به استانها ابلاغ کردیم که طرح‌های در صف وام را متوقف نکنند. 
همتی با تأکید بر بررسی سریع طرح‌های اشتغال‌زایی خاطرنشان کرد: مدیران صندوق باری‌ به‌هرجهت مردم را رها نکنند و تکلیف طرح‌ها را هرچه سریع‌تر معین کنند. وی دقت نظر در بررسی طرح‌های اشتغال‌زایی در گلستان را مناسب ارزیابی کرد و گفت: یکی از برنامه‌های مهم ما کنترل طرح‌ها و عدم ایجاد انحراف در پرداخت وام است .
وی در این بازدید ضمن ابراز خرسندی از نزدیک در جریان روند طرح ها و مشکلات مجریان طرح ها قرار گرفتند و از همت و تلاش آنها تقدیر کردند.
 در این سفر یک روزه  طرح های پرورش ماهی آقای میر احمدی به مبلغ 3700 میلیون ریال در روستای شاهکوه سفلی، کارگاه های تولید مبل مربوط به خانم رقیه پقه   در روستای " هر روستا یک محصول"  عطاآباد به مبلغ 3000 میلیون ریال و کارگاه مبل آقای اسماعیل پقه به مبلغ 5000 میلیون ریال  روستای عطاآباد شهرستان آق قلا و طرح پرورش شتر آقای نورالدین پوری به مبلغ 5000 میلیون ریال در روستای قان قرمه شهرستان آق قلا  مورد بازدید قرار گرفت .