نشریه داخلی نشریه داخلی

نشریات مرتبط نشریات مرتبط

صفحات استانی صفحات استانی

بررسي عملکرد صندوق کارآفريني اميد استان گيلان
در حوزه تسهيلات اشتغال روستايي با حضور معاون استاندار

به گزارش روابط عمومی صندوق کارآفرینی امید استان گیلان در راستای اجرای دستور استاندار گیلان مبنی بر تشکیل  کمیته ای جهت بررسی ، پیگیری و راست آزمایی پرونده های ارسالی به بانک های عامل استان جلسه ای روز یکشنبه مورخ 8 مهر ماه 97 ساعت 12:30 بعدازظهر به ریاست احمدی معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع استانداری و با حضور جمعی از مدیران کل دستگاههای اجرایی استان به میزبانی صندوق کارآفرینی امید در اتاق جلسات این صندوق برگزار گردید .
در این جلسه شیخ الاسلامی مدیر صندوق استان ، پورواجد معاون صندوق استان ، فرزام صفت مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری ، علیزاده مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان ، دلق پوش رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان ، علیزاده مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان و سایر مسئولین دستگاههای اجرایی و روسای صندوق شهرستانها نیز حضور داشتند .
در ابتدای این جلسه ضمن پخش کلیپی از عملکرد صندوق استان در حوزه تسهیلات اشتغال روستایی ، علیزاده به عنوان دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان ضمن تشکر از میزبانی صندوق ، هدف از این جلسه را بررسی طرحهای ارسال شده از سوی کمیته فنی استان به صندوق کارآفرینی امید دانست .
در ادامه معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع استانداری با اشاره به اینکه این اولین جلسه به منظور بررسی و پیگیری پرونده های ارسالی به بانکهای عامل است که به میزبانی صندوق صورت پذیرفته ، افزود : تا پایان هفته عملکرد 3 بانک عامل دیگر نیز مورد بررسی قرار خواهند گرفت و گزارش عملکرد این 4 بانک به سمع و نظر استاندار گیلان رسانده خواهد شد .
ایشان بررسی طرحهای پایین و بالای 2 میلیارد و 500 میلیون ریال و طرحهایی که در صندوق در حال بررسی می باشند به همراه مهمترین موانع موجود در پرداخت تسهیلات طرحهای باقیمانده و همچنین اقدامات دستگاههای اجرایی جهت حل این موانع را از مهمترین مباحث این جلسه برشمردند و هدف نهایی این جلسه را کمک به حل این موانع دانستند تا در نهایت منجر به جذب کامل سهمیه ابلاغی بانکهای عامل گردد .
در ادامه مدیر صندوق استان سهم صندوق از تسهیلات اشتغال روستایی را 512 میلیارد ریال برشمرد که در مرحله اول 348 میلیارد ریال اعتبار ابلاغ گردیده که از این مقدار 710 فقره به مبلغ 157 میلیارد ریال پرداخت تسهیلات صورت گرفته است.
در ادامه شیخ الاسلامی بیان داشت : صندوق با تمام محدودیتهایی که دارد ، در کل استان دارای 44 نفر پرسنل می باشد که تقریباً معادل یکی از شعب بانکهای ملی ، صادرات یا کشاورزی در شعبه مرکزی می باشد ولیکن با تمام این محدودیتها جایگاه صندوق استان رتبه 7 کشوری در طرحهای تایید شده ، رتبه 6 کشوری در طرحهای مصوب شده و رتبه 5 کشوری در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی را در بین سایر استانها دارد و در طول هفته آینده جایگاه استان در مبلغ پرداخت تسهیلات رتبه اول یا دوم خواهد شد .
در پایان این جلسه تمامی روسا شهرستانها به تشریح طرحهای باقیمانده هر شهرستان و موانع پیش روی برخی طرحها به منظور پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی پرداختند و توضیحات و راهکارهای لازم از سوی معاون استاندار ارائه گردید و ایشان در پایان از عملکرد خوب صندوق استان تقدیر و تشکر نمودند .