نشریه داخلی نشریه داخلی

نشریات مرتبط نشریات مرتبط

صفحات استانی صفحات استانی

مديرعامل:
اجراي بانکداري اجتماعي و توجه به ارتقاء سطح معيشت مردم از جمله اهداف صندوق کارآفريني اميد مي باشد
نوراله زاده، مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید در دومین گردهمایی سراسری مدیران و معاونین ستادی و استانی صندوق اظهار داشت: تلاش ما در راستای پیاده سازی بانکداری اجتماعی (Social Banking)، توجه به سیاست های حفظ زندگی و ارتقاء سطح معیشت مردم از طریق ایجاد اشتغال است و باید بتوانیم رویه ها و دستورالعمل هایمان را با گروه های اجتماعی مخاطب خود متناسب کنیم.
نوراله زاده در این راستا بر لزوم بومی سازی دستورالعمل ها تاکید کرد و اظهار داشت: مدیران استانی در زمینه اخذ تضامین دارای اختیار هستند و می توانند با تنظیم دستورالعمل هایی، متناسب با بوم، اقلیم، فرهنگ و سنت هر منطقه از متقاضی ضمانت دریافت نمایند.
وی با اشاره به بکارگیری شیوه های اجتماعی برای اعتبارسنجی و بررسی تعهد فرد، بررسی روند پرداخت قبوض و عوارض را از جمله روش های تشخیص تعهد فرد به جای دریافت تضامین مختلف برشمرد.
مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید موفقیت و اثربخشی فعالیت های صندوق را منوط به نحوه اجرا و تعامل مدیران با کارآفرینان، توجه به نظام مشتری مداری و ایجاد و حفظ رضایت مردم برشمرد.
تنظیم 25 شیوه برای اخذ ضمانت در بخش های روستایی و عشایری
نوراله زاده در جمع مدیران و معاونین ستادی و استانی صندوق کارآفرینی امید گفت: ما یک صندوق اجتماعی-اقتصادی هستیم که در حوزه مایکرو فاینانس و حمایت از کسب و کارهای خرد و کوچک با الزامات خاص خود فعالیت می کنیم و باید الگوهای رفتاری، نوشتاری و اجرایی مان متناسب با آن تغییر کند.
وی افزود: بمنظور تسهیل و تسریع در پرداخت تسهیلات اشتغال روستائیان و عشایری اقدامات خوبی در بخش اخذ تضامین صورت گرفته است و 25شیوه برای اخذ ضمانت در بخش های روستایی تعریف شده و دستوالعمل های اجرایی آن به استان ها ابلاغ شده است.
مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید همچنین بر توجه به توسعه مناطق روستایی و توزیع یکنواخت تسهیلات اشتغال در سطح استان با نگاه ویژه به مناطق محروم و کمتر برخوردار تاکید کرد.
انعقاد تفاهم نامه همکاری صندوق کارآفرینی امید و صندوق بیمه کشاورزی و بیمه روستاییان
نوراله زاده در ادامه با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری با  صندوق بیمه کشاورزی و صندوق بیمه روستاییان و عشایر درخصوص شیوه اجرای این تفاهم نامه ها از مدیران استانی خواست با تشکیل جلساتی با مدیران بیمه بمنظور تسهیل در روند پرداخت اقساط مکانیزم های اجرایی طراحی نمایند و به محض انعقاد قرارداد و اجرایی شدن بیمه محصولات کشاورزی و عمر و بازنشستگی فرد تسهیلات بلافاصله پرداخت شود.
وی افزود: بیمه خود به نوعی منجر به فقرزدایی و جلوگیری از فقیر شدن گروه های اجتماعی می شود و علاوه بر آن صنعت بیمه سالانه قادر به ایجاد اشتغال بزرگی است. باید مردم به این امر واقف شوند که بیمه نه تنها هزینه نیست بلکه به نوعی سهیم شدن در ایجاد اشتغال در کشور است.
طرح های ارجاعی از صندوق های نوآوری و شکوفایی بلافاصله تأمین اعتبار می شوند
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به انعقاد تفاهم نامه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درخصوص طرح های دانش بنیان ارجاعی از صندوق های نوآوری و شکوفایی گفت: طرح های مصوب صندوق های نوآوری و شکوفایی استانی با توافق با صندوق استان و دریافت تضامین متناسب با ماهیت خاص این طرح ها بلافاصله تأمین اعتبار و پرداخت شوند.
نوراله زاده خاطر نشان کرد: ما به عنوان متولی ساماندهی کسب و کارهای خرد و کوچک باید وجه تمایز خود با تمام موسسات را حفظ کنیم به گونه ای که تمامی دستگاه ها در حوزه اشتغال تمایل به همکاری با صندوق داشته باشند.
وی درخصوص همکاری و انعقاد تفاهم نامه با نهادهای حمایتی گفت: فعالیت ما نزدیکی زیادی به کار نهادهای حمایتی در حوزه اشتغال دارد و درصورت دریافت پیشنهادات همکاری صندوق آمادگی دارد تا با این نهادها همکاری و هم افزایی داشته باشد.
افزایش 17درصدی سهم صندوق کارآفرینی امید
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در ادامه از افزایش 17درصدی سهم صندوق در پرداخت تسهیلات اشتغال روستائیان و عشایر خبر داد و اظهار داشت: در مرحله اول سهم ما و صندوق توسعه ملی جمعاً 1000میلیارد تومان بود در مرحله دوم این مبلغ افزایش یافته و ما باید آمادگی برای پرداخت 2500 میلیارد تومان تسهیلات را داشته باشیم.
نوراله زاده افزود: توجه به زنجیره ارزش و تکمیل فرآیند، تحقیق و توسعه و مزیت های رقابتی و پتانسیل های هر منطقه باید در پرداخت این تسهیلات مدنظر قرار گیرد.
تسهیلات ویژه برای استفاده کنندگان اپلیکیشن پرداخت کاپ
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به راه اندازی اپلیکیشن پرداخت کاپ گفت: این اپلیکیشن باید هم در بازار پول و هم در بازار کالا و خدمات سهم خود را کسب نماید. این بازار به شدت رقابتی است و اپ های زیادی وجو دارند که توسط بانک ها و برخی استارت آپ ها راه اندازی شده اند و صندوق کارآفرینی امید برای این منظور امتیازات تسهیلاتی ویژه ای برای استفاده کنندگان این اپلیکیشن درنظر گرفته دارد.
نوراله زاده همچنین از امکان فروش محصولات وام گیرندگان در این اپلیکیشن خبر داد و افزود: اپلیکیشن کاپ همچنین به عنوان یک بازارچه و Marketplace برای فروش محصولات وام گیرندگان و روستاییان می توانند در این سامانه هم تراکنش مالی و هم فروش محصولات خود را داشته باشند.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در ادامه با اشاره به آموزش مدل تحلیل رفتار DISCدر این همایش، استفاده از این ابزار را جهت شناسایی توانمندی مدیران و همچنین بررسی صلاحیت و اهلیت سنجی کارآفرینان پیشنهاد کرد.
مستندسازی فعالیت های حوزه روستایی، ثبت نظارت های صورت گرفته در سامانه سحام، انعطاف پذیری و تغییر دستورالعمل ها متناسب با شرایط اقلیمی مناطق، داشتن روحیه جنگندگی برای پیگیری کار مردم، رفتار و برخورد مناسب با مخاطبین و کارآفرینان از دیگر مواردی بود که از سوی مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید مورد تاکید قرار گرفت.
رونمایی و معرفی اپلیکیشن پرداخت "کاپ" و معرفی طرح های سه گانه "زرین" و "امید(1)" از دیگر بخش های این همایش بود.