نشریه داخلی نشریه داخلی

نشریات مرتبط نشریات مرتبط

صفحات استانی صفحات استانی

دکتر رضوي در دومين گردهمايي مديران صندوق کارآفريني اميد اظهار داشت:
ايجاد اشتغال پايدار روستايي منجر به توسعه و شکل گيري جامعه پايدار خواهد شد

دکتر رضوی در دومین گردهمایی سراسری معاونین و مدیران صندوق کارآفرینی امید ایجاد اشتغال پایدار روستایی را از عوامل توسعه کشور و شکل گیری جامعه پایدار عنوان کرد.
رضوی اظهار داشت: یکی از شاخص های کشورهای توسعه یافته، داشتن جامعه پایدار است. اگر جامعه پایدار نباشد، نشان از بی عدالتی، نشان از بی نظمی و بی انظباطی است. جامعه پایدار نشان از عدالت و علم و نظم است و این آغاز جامعه پایدار است.
وی با اشاره به همکاری صندوق کارآفرینی امید در پرداخت تسهیلات اشتغال روستائیان و عشایر اظهار داشت: از اول که این کار آغاز شد تنها مجموعه مالی اعتباری که جسارت داد به خودش که در این کار بزرگ توسعه روستایی وارد شود صندوق کارآفرینی امید بود. شروع این کار سخت بود ولی خوشبختانه با مدیریت دکتر ربیعی در زمان تصدی وزارت توانستیم کار را به نتیجه برسانیم.
رضوی پرداخت این تسهیلات را منجر به کاهش جمعیت حاشیه نشین شهرها عنوان کرد و افزود: تا امروز در این مدت کمتر از یکسال، نزدیک به چهار هزار میلیارد تومان تسهیلات در روستا ها و مناطق عشایری پرداخت شده و قریب به پنج هزار و 700 میلیارد تومان قرارداد با بانک ها منعقد شده و حدود 80 هزارشغل ایجاد شده است.
وی در ادامه به همکاری صندوق کارآفرینی امید با معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم در پرداخت تسهیلات طرح های مشارکتی اشاره کرد و گفت: کشور به توسعه اقتصادی و اجتماعی پایدار و فعال دسترسی پیدا نمی کند مگر از طریق مشارکت های عمومی مردم. در طرح های مشارکتی انصافاً کار بزرگی انجام شد. توسط صندوق کارآفرینی امید در شهرستان مرزی خاش 8 میلیارد تومان وام صفر درصد پرداخت شد. در شهرستان های نهبندان و سربیشه و سراوان وام 0% داده شد و در حدود160 یا 170 پروژه وام با کارمزد 3% داده شد.
دکتر رضوی افزود: توسعه فرآیندی است مستمر همه جانبه رو به جلو و  برنامه ای جمعی و مشارکتی است. غیر ممکن است بی توجهی به سرمایه انسانی سبب مشارکت مردم در کارکردهای اقتصادی بشود و غیر ممکن است که مشارکت نباشد و توسعه به معنای واقعی کلمه باشد. 
معاون پیشین توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود بر توجه به آموزش کارکنان بصورت مهارت خصوصی و آموزش های رفتار با ارباب رجوع تاکید کرد و خاطر نشان کرد: از جمله الزامات دستیابی به توسعه پایدار توجه به مقوله آموزش در تمامی ابعاد آن است.
وی همچنین یکی از مسائل در مدیریت کشور را نبود نظام مدیریت عنوان کرد و گفت: ما در کشور نظام مهندسی داریم، نظام کشاورزی داریم اما نظام مدیریت که عامل توسعه اجرایی کشور است وجود ندارد و این امر موجب شده تا جنسیت، سن، نژاد و قومیت به عنوان شاخص در نظام مدیریتی کشور مدنظر قرار گیرند.
رضوی در پایان از حضور در جمع خادمان صندوق کارآفرینی امید ابراز خرسندی کرد و افزود: افتخار می کنم که در خدمت صندوق باشم چون صندوق در خدمت اقشار فرو دست جامعه است و من نیز تا جایی که لیاقت داشته باشم در خدمت همه روستاییان عزیز هستم.