نشریه داخلی نشریه داخلی

نشریات مرتبط نشریات مرتبط

صفحات استانی صفحات استانی

نائب رئيس مجلس شوراي اسلامي در گردهمايي روئسا و کارشناسان صندوق کارآفريني اميد آذربايجان شرقي
مردمي‌سازي اشتغال، انقلابي در اقتصاد کشور ايجاد مي‌کند

به گزارش روابط عمومی صندوق کارآفرینی امید استان آذربایجان شرقی، مسعود پزشکیان در گردهمایی  رؤسا و کارشناسان ستاد صندوق کارفرینی امید استان آذربایجان شرقی با بیان این مطلب گفت: در سال‌های گذشته طی بازدید از پروژه کارآفرینی در کشور پاکستان که به صورت تیمی در محلات این کشور راه‌اندازی و کسب و کارهای خرد و کوچک و با نظارت و همکاری بانک جهانی شکل گرفته بود، متوجه شدم  ایده مردمی سازی اشتغال تا چه اندازه در حل مشکلات اقتصادی یک کشور می تواند موفق عمل بکند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شکوفاسازی استعدادهای مردمی ابزاری است که باید در شرایط کنونی انجام شود،  ادامه داد: اگر بتوانیم از قدرت های اقتصادی و فکری مردمی استفاده کنیم و باورهای مردم را به عرصه ظهور برسانیم، می توانیم کوه ها را جابجا ‌کنیم و پرونده بیکاری را برای همیشه در این کشور ببندیم.

وی اضافه کرد: اگر نگرش ها به نحوه ایجاد اشتغال و کارآفرینی تغییر یابد،  شیوه های جدید به حوزه کسب و کار راه خواهند یافت و می توان با این روش تغییرات اساسی در اقتصاد کشور ایجاد کرد، بایستی باور “ما می توانیم” را باور کینم.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مدیر موفق و خلاق مدیری است که طرح و ایده داشته باشد، نباید مدیر بنشیند تا کارآفرین به سراغ وی بیاید و بلکه باید خود به سراغ کارآفرین برود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر یادآورشد: مشارکت مردمی معجزه می کند، کاری که با مشارکت مردمی در احداث و ایجاد مراکز بهداشت در دوران وزارت بهداشت بنده انجام شد، یک نمونه از تاثیر مردمی سازی اقتصاد است، نباید منتظر باشیم کارآفرین سراغ ما بیاید و اگر ما به سراغ کارآفرین برویم آنوقت نتیجه خواهیم گرفت.

پزشکیان خاطرنشان کردند: با توجه به اینکه نرخ بیکاری در کشور ما بالا است؛ بنابراین مثلث تعامل و همکاری مردم، نیروهای متخصص و مسئولان، نقش موثری در ایجاد اشتغال و کمک به کارآفرینی در کشور و استان است.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری آذربایجان شرقی نیز در این نشست گفت: نقش صندوق کارآفرینی در حوزه کسب و کارهای خرد در مقایسه با سایر بانک ها و بنگاه های اقتصادی بسیار موثر و پررنگ است.

حمید هاشم‌زاده ادامه داد: اثر تامین مالی بنگاه های کوچک اقتصادی بیشتر از بنگاه های اقتصادی بزرگ خودش را در اقتصاد نشان می‌دهد، در حال حاضر هر چه در این حوزه کار کنیم باز جای کار وجود دارد.

وی با بیان اینکه در حوزه اقتصادی نیاز به بازتعریف قوانین وجود دارد، گفت: قوانین برای شرایط عادی نوشته شده است، اگر شرایط عادی نباشد، قوانین ویژه ای نیاز است.

وی خاطرنشان کرد: مجموعه صندوق را باید با توجه به وسعت و توان آن مورد ارزیابی قرار داد و خدمات این مجموعه در مقایسه با امکانات آن بسیار قابل تقدیر می باشد.

کاهش بروکراسی‌ پیش‌روی طرح های کسب‌وکار، گام روبه‌جلو صندوق کارآفرینی امید استان آذربایجان شرقی

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان آذربایجان شرقی تسریع در رسیدگی به پرونده طرح های کسب و کار و حذف برکراسی زائد پیش روی این طرح ها را، اقدام رو به جلو این صندوق در ایجاد اشتغال پایدار و کارآفرینی دانست.

محمد کریم‌زاده در گردهمایی  رؤسا و اعضای ستاد صندوق کارفرینی امید استان آذربایجان شرقی با تاکید بر جلوگیری از اتلاف منابع و ارزیابی بهینه و موثر طرح های کسب و کار برای ایجاد اشتغال روستایی گفت:  با توجه به  پتانسیل و توانمندی نیروهای متخصص بومی به راحتی می توان در راستای کارافرینی و پیشرفت اقتصاد در استان قدم برداشت.

وی اضافه کرد: نظارت بر طرح های کسب و کار و گزارش های مستند در خصوص اجرای طرح ها و بررسی طرح های کارآفرینی دانش بنیان باید در اولویت کاری همکاران صندوق در مرکز و شهرستان ها قرار گیرد

وی در پایان خاطرنشان کرد: باید همه دست به دست هم بدهیم و در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در کشور حرکت کنیم، این مساله نیازمند همدلی و همکاری مشترک بین همه ارکان صندوق و مدیران سایر بخش های فعال در حوزه اشتغال و کارآفرینی است.