صفحات استانی صفحات استانی

مديرعامل صندوق کارآفريني اميد گفت:
16 هزار طرح حوزه روستايي کشور امسال هفت هزار و 700 ميليارد ريال تسهيلات از اين صندوق دريافت کرد

اصغر نورالله زاده روز چهارشنبه در حاشیه سفر به شاهرود برای شرکت در کارگاه توانمندسازی مدیران اقامتگاه های بوم گردی استان سمنان، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: حدود 10 درصد از این طرح ها در حوزه گردشگری و بوم گردی است.
وی افزود: از ابتدای سال 97 تاکنون در کشور حدود 33 هزار طرح مورد بررسی قرار گرفته که 17 هزار مورد در حوزه روستایی با اعتبار 11 هزار میلیارد ریال به تصویب رسیده است.
وی، پرداختن به بخش گردشگری را یکی از اولویت های صندوق کارآفرینی امید دانست و تصریح کرد: این صندوق در این حوزه متمرکز است و از طرح ها حمایت می کند، چرا که معتقدیم گردشگری می تواند در مناطق کم برخوردار به کسب و کار رونق داده و پایداری جمعیتی ایجاد کند
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به معرفی 212 طرح به این صندوق از استان سمنان، ابراز داشت: تاکنون 24 طرح با اعتبار 630 میلیارد ریال به تصویب رسیده و از این تعداد 47 مورد به مبلغ حدود 100 میلیارد ریال پرداخت شده است.
نورالله زاده با بیان اینکه تا پایان امسال 200 میلیارد ریال اعتبار برای پرداخت به تسهیلات در استان سمنان وجود دارد، اضافه کرد: حدود 50 میلیارد ریال قرارداد منعقد شده که تا روزهای آینده پرداخت می شود.
وی، به ظرفیت های ویژه شهرستان شاهرود برای جذب گردشگر اشاره کرد و گفت: از یک سو باید بتوان از این مزیت ها برای راه اندازی کسب و کار بهره برد و از سوی دیگر باید چنین ظرفیت هایی توسط رسانه ها به مردم معرفی شود.
در این کارگاه تعدادی از صاحبان اقامتگاه های بومگردی استان سمنان به بیان مشکلات خود پرداختند.
در استان سمنان 60 اقامتگاه بومگردی وجود دارد که بنابه گفته مدیرکل صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی استان در سفر آینده هیات دولت پنج مکان دیگر بهره برداری می شود و تا پایان سال به 100 مکان افزایش می یابد

منبع: ایرنا 

http://www.irna.ir/fa/News/83108218