نشریات مرتبط نشریات مرتبط

نشریه داخلی نشریه داخلی

صفحات استانی صفحات استانی

نمایش اطلاعات ثبت شده فرم نمایش اطلاعات ثبت شده فرم

دراستان اردبيل برگزارشد: چهل رويداد کار آفريني در چهل نقطه کشور به مناسبت چهلمين سال پيروزي انقلاب اسلامي استان اردبيل
معاون ساماندهي و توانمندسازي صندوق کارآفريني اميد از اجراي ۲۱ هزار طرح اقتصادي صندوق کارآفريني اميد در کشور خبر داد.

 

معاون ساماندهي و توانمندسازي صندوق کارآفريني اميد :

اجراي ۲۱ هزار طرح اقتصادي صندوق کارآفريني اميد در کشور

 

علی اصحابی معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق کارآفرینی امید در جریان افتتاح " چهل رویداد کارآفرینی در چهل نقطه کشور" در مراسم بهره برداری از طرح تولیدات صنایع چوبی شکرت اورامان چوب، هایپر مارکت خانواده، باشگاه پرورش اندام اکسیژن و طرح اصلاح نژاد گوسفند داشتی حضور یافت.
وی در آیین رونمایی از طرح‌های حمایتی صندوق کارآفرینی امید استان اردبیل در شهرستان نیر افزود: حدود ۲۱ هزار طرح اقتصادی تحت حمایت این صندوق در مناطق مختلف کشور در حال اجرا بوده و تعداد زیادی از آن‌ها در ایام الله دهه فجر به بهره برداری می‌رسد.
وی تصریح کرد: با افتتاح این طرح‌ها برای ۵۳ هزار تن زمینه اشتغال فراهم می‌شود.
معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق کارآفرینی امید بیان کرد: برای اجرای این طرح‌ها ۱۰ هزار میلیارد ریال از سوی صندوق کارآفرینی امید به صورت تسهیلات ارزان قیمت به متقاضیان در بخش‌های گردشگری، صنایع معادن، صنایع دستی و کشاورزی پرداخت شده است.
اصحابی گفت: از ۳۰ هزار طرح بررسی شده در این صندوق ۲۰ هزار و ۶۲۵ طرح منجر به قرارداد شده و بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شده است.
وی درباره استراتژی صندوق در اجرای این طرح‌ها افزود: این طرح‌ها در بخش‌های کشاورزی و صنایع پایین دستی، بخش خدماتی، صنعت و معدن بویژه معادن کوچک، فناوری اطلاعات، صنایع دستی، گردشگری و بوم گردی بوده و با نگاه 'هر روستا یک محصول' و 'روستای بدون بیکار' و صندوق‌های خرد و محلی، مشاغل روستایی و توانمندسازی زنان روستایی دنبال شده و به نتیجه رسیده است.