نشریات مرتبط نشریات مرتبط

نشریه داخلی نشریه داخلی

صفحات استانی صفحات استانی

نمایش اطلاعات ثبت شده فرم نمایش اطلاعات ثبت شده فرم

در استان خوزستان برگزار شد؛
چهل رويداد کار آفريني در چهل نقطه کشور به مناسبت چهلمين سال پيروزي انقلاب اسلامي

 

 

 

چهل رویداد کار آفرینی در چهل نقطه کشور
به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی
استان خوزستان

 

مراسم افتتاح جشنوار عسل از طرح "چهل رویدادکار آفرینی در چهل نقطه کشور "با حضور هوشیار، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی صندوق کارآفرینی امید در استان خوزستان برگزار شد.
هوشیار در این مراسم که با حضور کارآفرینان حوزه عسل و وام گیرندگان صندوق کارآفرینی امید برگزار شد، ضمن تبریک ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی به تبیین برنامه ها و اقدامات و دستاوردهای صندوق کارآفرینی امید کشور و استان پرداخت.
وی با اشاره به شرایط آب و هوایی مناسب استان جهت زنبورداری اظهار داشت: از جمله مزایای زنبورداری نیاز به سرمایه اولیه کمتر در مقایسه با سایر طرح ها می باشد و با توجه شرایط مناسب اقلیمی منطقه با هم افزایی تمامی فعالان این عرصه می توان در جهت تکمیل زنجیره ارزش عسل استان اقدام نمود.

 

مهدی امرایی، مدیر صندوق کارآفرینی امید استان خوزستان در ادامه  این مراسم ضمن ارائه گزارشی از عملکرد صندوق استان اظهار داشت: صندوق کارآفرینی امید در حوزه کسب وکارهای خرد و کوچک با پرداخت تسهیلات قرض الحسنه، سعی کرده در راستای سامان دهی و توانمند سازی افراد علاقمند و صاحب ایده ورود کند.
امرایی افزود: صندوق کارآفرینی امید در استان خوزستان از محل منابع صندوق توسعه ملی ۳۳۵ فقره تسهیلات در حوزه زنبورداری با اعتباری نزدیک به ۱۱ میلیارد تومان پرداخت کرده است که منجر به ایجاد ۷۰۰ فرصت شغلی در این استان شده است .
وی هدف از برگزاری جشنواره عسل، همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تلاش برای ایجاد و تکمیل زنجیره ارزش این محصول ارزشمند در استان اعلام کرد.


محمد پور، مدیرکل  تعاون کار و رفاه اجتماعی استا ن نیز در ادامه از تلاش و زحمات ارزشمند و صادقانه صندوق کارآفرینی امید و تمامی دستگاه های مرتبط در مسیر حل مشکل بیکاری جوانان و ایجاد اشتغال در استان قدردانی کرد.
حسینی مدیر کل امور روستایی، کرد مدیر ترویج جهاد کشاورزی استان، کریمی رئیس اتحادیه زنبورداران استان، مهرعلی زاده، مشاور استاندار در حوزه اشتغال و حقیقی کارآفرین برتر در حوزه عسل از دیگر سخنرانان این مراسم بودند.
بخش دوم برنامه با برگزاری کارگاه های آموزشی مختلفی در حوزه های بسته بندی و برندینگ عسل، کارگاه تغذیه با عسل، کارگاه فرآوری و بسته بندی عسل، کارگاه فروش و بازار یابی و نفوذ در بازار ها ی جدید و جهانی ادامه یافت.
تقدیر از همکاران صندوق استان و کارآفرینان و بازدید دسته جمعی از غرفه های شرکت کنندگان از دیگر بخش های این مراسم بود.
لازم به ذکر است که شرکت کنندگان و کارآفرینان حوزه عسل که در این جشنواره حضور داشتند می توانند تا پایان ایام الله دهه فجر از محل نمایشگاه به صورت رایگان بهره مند گردند.