نشریات مرتبط نشریات مرتبط

نشریه داخلی نشریه داخلی

صفحات استانی صفحات استانی

نمایش اطلاعات ثبت شده فرم نمایش اطلاعات ثبت شده فرم

در استان کردستان برگزار شد؛
چهل رويداد کار آفريني در چهل نقطه کشور به مناسبت چهلمين سال پيروزي انقلاب اسلامي

 

 

چهل رويداد کار آفريني در چهل نقطه کشور

به مناسبت چهلمين سال پيروزي انقلاب اسلامي

استان کردستان

 

 

 

مراسم برگزاری نمایشگاه فرش دستباف و افتتاح مجتمع بزرگ گردشگری، تفریحی و اقامتی سیرانگاه از پروژه های طرح "چهل رویدادکار آفرینی در چهل نقطه کشور " با حضور کرمانی نژاد، مدیر حقوقی و امور قراردادهای صندوق کارآفرینی امید و جمعی از مدیران و مسئولان استانی در کردستان برگزار شد.
عزت پور، مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کردستان در این مراسم ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر عنوان کرد: حوزه فرش دستباف همواره نقش موثری در تولید ناخالص داخلی داشته و می تواند در ایجاد اشتغال نقش مهمی ایفا نماید.
وی اظهار داشت: صندوق کارآفرینی امید در راستای توسعه بازاریابی و فروش هنر-صنعت فرش دستباف در چارچوب ضوابط و مقررات حاکم و در قالب عقود اسلامی و با هدف تأمین منابع مالی اقدام به پرداخت تسهیلات به صورت اعتباری به افرادی که بالقوه می توانند خریدار فرش های دستباف باشند می نماید.
مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کردستان افزود: همچنین بر این اساس صندوق به متقاضیان خرید فرش دستباف تسهیلاتی را در قالب کارت اعتباری تا سقف 200 میلیون ریال برای خرید فرش‌های شناسنامه دار جهت رونق بخشیدن به بازار صنعت فرش و حمایت از فعالان این بخش  اعطا می نماید.
گفتنی است این نمایشگاه به مدت 10 روز در محل اتحادیه فرش دستباف روستایی میزبان بازدیدکنندگان می باشد.


در ادامه برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مجتمع بزرگ گردشگری، تفریحی و اقامتی سیرانگاه در زیربنای 41 هزار متر با حضور کرمانی نژاد مدیر حقوقی صندوق کارآفرینی امید، مدیر صندوق استان کردستان و جمعی از مدیران و مسئولین استانی در «روستای نوره» سنندج کلنگ‌زنی شد.
کرمانی‌نژاد در این مراسم با اشاره به ظرفیت‌های بالای استان کردستان به لحاظ کشاورزی و گردشگری اظهار کرد: استان کردستان به لحاظ صنعت گردشگری ظرفیت بالایی دارد و ما این آمادگی را در صندوق کارآفرینی امید داریم از پروژه‌های گردشگری در این استان حمایت کنیم.
وی خاطرنشان کرد: صندوق کارآفرینی امید آمادگی پرداخت تسهیلات تا سقف مشخص را به هر طرحی که در حوزه گردشگری معرفی شود با توجه به توجیه‌پذیری طرح دارد و امیدواریم از این ظرفیت به نحو احسن برای رونق صنعت گردشگری در استان بهره‌گیری شود.
 عزت پور بیان کرد: صنعت گردشگری در دنیای امروز یکی از منابع مهم تولید، درآمد، اشتغال و ایجاد زیرساخت‌ها برای نیل به توسعه پایدار است، گردشگری روستایی گرایشی نوین در صنعت گردشگری است که از دهه 50 به بعد مطرح و امروز به عنوان یک راهبرد می‌تواند با برنامه‌ریزی اصولی و شناسایی مزیت‌ها و محدودیت‌های گردشگری روستایی، نقش موثری در توسعه و تنوع بخشی به اقتصاد منطقه‌ای برعهده داشته باشد.
محمد احمدی مدیر این مجتمع ضمن تقدیر از نگاه ویژه صندوق کارآفرینی امید به طرح های گردشگری گفت: مجتمع سیرانگاه در زیربنای 41 هزار مترمربع و در قالب سه فاز احداث می‌شود، این مجتمع در روستای نوره که یکی از 72 نقطه گردشگری کشور به شمار می‌رود در محدوده 256 هزار متری که 41 هزار مترمربع آن کاربری گردشگری گرفته است، اجرا خواهد شد.
احمدی اضافه کرد: از سال 79 دنبال اجرای این سایت گردشگری هستم به خیلی از بانک‌ها و موسسات اعتباری مراجعه کرده‌ام ولی همواره با سدی غیرقابل نفوذ مواجه بوده‌ایم.


وی گفت: این پروژه در فاز نخست برای 28 تا 40 نفر و در فازهای بعدی تقریبا 230 نفر به صورت مستقیم و 150 اشتغال غیرمستقیم ایجاد می‌کند و تنها جایی که از ما در اجرای این مجتمع حمایت کرد صندوق کارآفرینی امید بود.
مدیر مجتمع بزرگ گردشگری، تفریحی و اقامتی سیرانگاه افزود: ساخت دریاچه مصنوعی، کافی‌شاپ، سویت، آلاچیق، شهربازی و تلکابین از جمله امکانات در نظر گرفته برای این مجتمع گردشگری، تفریحی، اقامتی و سیاحتی است.
وی کل اعتبار در نظر گرفته شده برای این پروژه را که زمین آن ملک شخصی بالغ بر 21 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: در قالب فاز نخست این پروژه 6 میلیارد تومان تسهیلات مصوب شده که تا کنون 2 میلیارد تومان آن تخصیص داده شده است.
گفتنی است؛ روستای نوره از توابع بخش مرکزی سنندج در استان کردستان در فاصله ۱۸ کیلومتری شهر سنندج است که در منطقه کوهستانی با زمستان‌های سرد و تابستان‌های ملایم و مطبوع واقع شده است.