نشریات مرتبط نشریات مرتبط

نشریه داخلی نشریه داخلی

صفحات استانی صفحات استانی

نمایش اطلاعات ثبت شده فرم نمایش اطلاعات ثبت شده فرم

در استان گلستان برگزارشد:
چهل رويداد کار آفريني در چهل نقطه کشور به مناسبت چهلمين سال پيروزي انقلاب اسلامي استان گلستان

 

 

چهل رویداد کار آفرینی در چهل نقطه کشور

به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی

استان گلستان

 

 

 

خلیلی معاون تجهیز و تخصیص منابع مالی صندوق کارآفرینی امید در ادامه طرح "چهل رویدادکار آفرینی در چهل نقطه کشور " در استان گلستان حضور یافت.

 

 

با حضور خلیلی معاون تجهیز و تخصیص منابع مالی صندوق کارآفرینی امید ، هدایتی کتولی فرماندارشهرستان علی آباد کتول، پهلوری مدیرصندوق کارآفرینی امید استان گلستان، روسای صندوق شهرستانها ،بخشداران مرکزی و کمالان و تعدادی از مدیران دستگاههای اجرایی افتتاح متمرکز پروژه های صندوق کارآفرینی امید در محل روستای شیرنگ علیا انجام پذیرفت.

 پهلووری دراین مراسم  گفت: در دهه فجر امسال 51 طرح پرورش ماهی و آبزیان با اعتباری بالغ بر 31 میلیارد ریال و ایجاد اشتغال برای 70 نفر از محل اعتبارات و تسهیلات ارایه شده این صندوق و اعتبارات روستایی و عشایری در این استان افتتاح شد.

معاون تجهیز و تخصیص منابع مالی صندوق کارآفرینی امید  گفت:  که این صندوق  امسال و با پرداخت 14 هزار میلیارد ریال وام، 55 هزار و 800 فرصت شغلی در روستاهای کشور ایجاد کرد.

امین خلیلی در حاشیه افتتاح متمرکز 226 طرح و پروژه صندوق کارآفرینی امید گلستان اظهار داشت: ایجاد شغل های کوچک و خرد علاوه بر اشتغالزایی پایدار به بهبود معیشت و افزایش رفاه خانوارهای روستایی کمک خواهد کرد.

وی بیان کرد: این تسهیلات در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال به صورت قرض الحسنه و با کارمزد ارزان قیمت در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

معاون تجهیز و تخصیص منابع مالی صندوق کارآفرینی امید همچنین کمک به کسب و کارهای نوپا، روستایی خرد و حمایت افراد دارای ایده و کم توان را از برنامه های اولویت دار این صندوق عنوان کرد.

هدایتی کتولی فرماندار شهرستان علی آبادکتول در آئین افتتاحیه این پروژها به اقدامات صندوق کارآفرینی امید در حمایت از کشاورزی، صنایع دستی، فعالیت های خدماتی، گردشگری و بوم گردی اشاره و افزود: یکی از رویکرد های اصلی دولت تدبیر و امید در ایجاد اشتغال پایدار رجوع به حمایت از کسب و کارهای خرد می باشد که در این زمینه صندوق کارآفرینی امید در حمایت از آن نقش مهمی دارد.

وی در ادامه به ظرفیتهای گردشگری، بوم گردی و مشاغل خرد در حوزه کشاورزی، دامپروری و طیور در سطح شهرستان علی آبادکتول اشاره و خواستار افزایش حمایت های اعتباری از کارآفرینان در این زمینه از سوی صندوق کارآفرینی امید شد.

با حضور خلیلی معاون تجهیز و تخصیص منابع مالی صندوق کارآفرینی امید کشور، سیدرضاطباطبایی فرماندارشهرستان مینودشت، پهلوری مدیرصندوق کارآفرینی امید استان گلستان، روسای صندوق شهرستانها ،بخشداران و تعدادی از مدیران دستگاههای اجرایی افتتاح نختین نمایشگاه پوشاک محلی و بافت های سنتی ابریشمی  استان ، به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در سالن اجتماعات کانون کوثر شهرستان مینودشت توسط صندوق کارآفرینی امید استان گلستان انجام پذیرفت.

پهلووری در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه گفت: در 3 سال گذشته 552 فقره تسهیلات به ارزش 7 میلیارد و 200 میلیون تومان به فعالان بخش پوشاک محلی و سنتی در استان پرداخت شده که 657 شغل ایجاد کرده است

وی افزود صندوق استان  امسال حدود 500  میلیارد ریال تسهیلات برای 1598  پرونده پرداخت نموده که  120 میلیارد آن از محل منابع داخلی و 380 میلیارد آن از محل منابع مشترک صندوق با  صندوق توسعه ملی جهت اشتغال روستایی بوده که به 708 نفر پرداخت شده که اجرای این طرح ها 962 فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد.

امین خلیلی معاون تجهیز و تخصیص منابع مالی صندوق کارآفرینی امید  نیز در این مراسم گفت:  صندوق در سال جاری 14 هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در سراسر کشور پرداخت کرده است که  از این مجموع پنج هزار میلیارد ریال ازمحل صندوق توسعه ملی اختصاص و پنج هزار میلیارد ریال نیز از صندوق کار آفرینی پرداخت شد.
وی اضافه کرد: باتوجه به اینکه رسالت صندوق کار آفرینی امید ایجاد اشتغال و رفع بیکاری است حدود 40 درصد از مازاد پول خود را قبل از اینکه صندوق توسعه ملی وجهی اختصاص دهد در این بخش اضافه کرد.

خلیلی گفت: این صندوق در بحث اشتغال نقش بسزایی ایفا کرده و در پرداخت تسهیلات که شغل ایجاد کند هیچگونه مشکلی ندارد اما بعضی وقت ها انحرافاتی که بوجود می آید بحث وام با مشکل مواجه می شود.
وی بیان کرد: صندوق کارآفرینی بدنبال پرداخت تسهیلات و وصول قسط و سود نیست بلکه ایجاد اشتغال و ریشه کن کردن بیکاری بویژه در روستاهای کشور که قابلیت خوبی دارند، است.
معاون اعتبارات صندوق کارآفرینی امید  گفت: استان گلستان از استان های خوب در بحث توسعه روستایی است و پیگیری خوبی در زمینه طرح های اشتغالزایی و پرداخت داشته است.
وی افزود: باتوجه به عملکرد خوب استان گلستان به دیگر استان ها 10 تا 20 درصد اعتبار بیشتر داده شد اما برای این استان 30 درصد درنظر گرفته شد و در مراحل بعد نیز مورد توجه قرار می گیرد.

سیدرضاطباطبایی فرماندار مینودشت نیز  ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام راحل ، مقوله کار آفرینی و نقش کار آفرینان در رشد توسعه اقتصادی اجتماعی را ضروری دانست.

ایشان عملکرد صندوق کار آفرینی امید گلستان را مطلوب ارزیابی کرد و افزود : این صندوق با بهره گیری از فرصتهای موجود در شهرستان و توانمندیهای بومی موجود گامهای خوبی را برای اشتغال بالاخص طرحهایی در حوزه صنایع دستی و گردشگری صورت داده است که قابل تقدیر است.

ایشان این طرحها را به عنوان نیاز این استان و شهرستان دانستند و گفتند : انتظار میرود اعتبارات بیشتری برای اینگونه طرح ها که جایگاه ویژه ای در استان و شهرستان که سهم ویژه ای در بالا بردن اشتغال دارد تخصیص یابد