نشریات مرتبط نشریات مرتبط

نشریه داخلی نشریه داخلی

صفحات استانی صفحات استانی

امضاء تفاهم نامه همکاري سه جانبه در زمينه احداث نيروگاه هاي خورشيدي

 

امضاء تفاهم نامه همکاري

سه جانبه در زمينه احداث نيروگاه هاي خورشيدي

 

 

در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، استفاده از ظرفیت های بالفعل موجود در زمینه احداث نیروگاه های خورشیدی، افزایش تعاملات سه جانبه و توسعه ی کمی و کیفی ارائه ی خدمات به گروه های هدف و بهره مندی هر چه بیشتر آنان از فرصت های اشتغال جهت پایدار سازی و افزایش درآمد خانواده های مددجویان تحت حمایت، تفاهم نامه ای در تاریخ 15/12/1397 به امضاء شهرکی مدیر صندوق کارآفرینی امید استان سمنان، موسوی زاده مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان و رضوی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) رسید.


موسوی زاده در ابتدای این آئین بیان داشت: با انعقاد تفاهم نامه تا پایان سال جاري، ۱۵ واحد نيروگاه جديد پنج کيلوواتي براي مناطق محروم  با سرمايه گذاري متقاضيان و پيگيري اين شرکت، کميته امداد و صندوق کارآفريني اميد با قدرت ۷۵ کيلووات  در مدار توليد قرار خواهد گرفت.
رضوی ضمن تشکر از میزبان جلسه، توانمندسازی مددجویان را یکی از اهداف اصلی کمیته امداد اعلام نمود و گفت احداث نیروگاه خورشیدی تولید برق درآمد خوبی را برای مددجوها بوجود می آورد.
وی در ادامه با تشکرو سپاس از مدیر صندوق کارآفرینی امید اعلام نمود ما باید شهادت بدهیم در هر میدانی که برای ایجاد اشتغال قدم برداشته شد، صندوق کارآفرینی امید یکی از طرفین قرارداد بود و خیلی روان و سهل نسبت به پرداخت تسهیلات اقدام نمود.
شهرکی در ابتدا ضمن معرفی رویکردهای جدید صندوق با بیان اینکه صندوق کارآفرینی امید حامی کسب و کارهای خرد و کوچک در کشور است افزود: در سال جاری و در سنوات گذشته ما با دستگاه های اجرایی مختلف تفاهم نامه های بسیاری داشتیم و در قالب خود اشتغالی، کارفرمایی و پشتیان تسهیلات ارزان قیمت پرداخت کردیم تا افراد جویای کار بتوانند اشتغال پایدار ایجاد نمایند.
وی با اشاره به اعتبارات استانی، آمادگی خود را برای تفاهم نامه های دیگر در بحث پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری اعلام نمود و خاطر نشان کرد صندوق میتواند تامین مالی تسهیلات جهت ایجاد پنل های خورشیدی در روستاهای زیر ده هزار نفر و روستاهای هدف را برعهده بگیرد و حتی اگر سرمایه گذاری که ساکن شهر است بخواهد این کار را بصورت متمرکز انجام دهد و در روستا سرمایه گذاری کند را مورد حمایت قرار میدهیم.
مدیر صندوق کارآفرینی امید استان سمنان در ادامه تضامین مورد نیاز و دوره تنفس بازپرداخت تسهیلات را تشریح نمود و تامین منابع مالی اشتغال روستایی و عشایری که در اختیار بانک های عامل قرار گرفت را در تاریخ نظام جمهوری اسلامی بی سابقه برشمرد.
شایان ذکر است با توجه با اینکه بیش از 300 روز در طول سال، هوای این استان آفتابی است میتوان از این مزیت به نحو احسنت در تولید انرژی استفاده نمود.