نشریات مرتبط نشریات مرتبط

نشریه داخلی نشریه داخلی

صفحات استانی صفحات استانی

با حضور دکتر نوراله زاده :
بهره برداري يک واحد توليدي دام و طيور در اصفهان

 

 

بهره برداری یک واحد تولیدی دام و طیور در اصفهان 


یک واحد تولیدی دام و طیور با حمایت صندوق کارآفرینی امید و جمعی از مسوولان در شهر ورزنه واقع در شرق اصفهان به بهره برداری رسید.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید  در این مراسم ضمن اعلام حمایت صندوق از زنجیره تولید محصولات گفت : تلاش ما بر این است که کمک کنیم تمام زنجیره تولید همچون کشتارگاه، عرضه میدان دام، فرآوری شیر و لبنیات در این منطقه را تامین مالی کنیم.


اصغر نوراله زاده افزود: این واحد تولیدی برای دامداری های کوچ باید نقش پشتبیان خوبی را داشته باشد و همانند یک لوکوموتیو که واگن ها را به سمت خود حمل می کند این واحد تولیدی چنین نقشی را ایفا می کند.
وی اظهار امیدواری کرد با هماهنگی مدیرکل کار و تعاون اجتماعی استان در قالب یک طرح تمام واحدهای این روستا را احیا کنیم. 


نوراله زاده با اشاره به موضوع سرمایه در گردش در این طرح ها تصریح کرد: سعی می کنیم در این راستا اقدام های مناسبی را انجام دهیم و این طرح را تکمیل نماییم.
بخشدار ورزنه با قدردانی از حضور مسوولان در منطقه افزود: در این منطقه 30 سال سرمایه گذاری وجود نداشت و اگر هم کسی برای سرمایه گذاری اقدام می کرد با توجه به مشکلات اقتصادی کاری صورت نمی گرفت.


صادقی با بیان اینکه این منطقه نیاز به حمایت و توجه مسوولان دارد، گفت : طرح تولیدی دام و طیوردر ابتدا با 200 عضو تشکیل شد و اکنون اعضای این طرح به 400 نفر رسید که توسط نیروهای مردمی و خود بخش ورزنه با تسهیلات صندوق کارآفرینی امید پا گرفت که اهمیت دارد.


مدیر عامل شرکت دام طیور سپاهان گفت: این واحد در سال 1390 با یک مجموعه خانگی راه اندازی شد.
وی با اشاره به این موضوع که در منطقه بن رود(ورزنه) حدود هزار و 400 دامداری کوچک وجود دارد که حدود 60درصد آنها با 50 درصد ظرفیت تولید کار می کنند و یا تعطیل هستند.


زارعی افزود : برای شرکت آشیان دام سپاهان پنج میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار هزینه شد که مبلغ 40/000/000/000 ریال آن توسط صندوق کارآفرینی امید و بخش دیگر آن را اعضای این تعاونی تامین کردند.
وی ادامه داد : در این شرکت بسته بندی گوشت، فرآوری لبنیات، کشتارگاه دام و میدان عرضه دام را خواهیم داشت که نیاز به تسهیلات بیشتر داریم.

در ادامه دکتر نوراله زاده  مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید و با همراهی مهدوی هزاوه مدیر صندوق استان اصفهان، کرمانی نژاد مدیر امور حقوقی و معاونین صندوق استان اصفهان با دکتر عباس رضائی استاندار اصفهان دیدار وگفتگو کردند.

در این دیدار استاندار اصفهان ضمن تقدیر از اقدامات صندوق کارآفرینی امید در حمایت از اشتغال و کارآفرینی عنوان داشت که ظرفیت های انسانی بسیار خوبی در استان اصفهان وجود دارد که دارای ابداعات، ابتکارات و خلاقیت های فراوانی بوده و نیازمند جهت دهی و پشتیبانی هستند.
وی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی، افزود: با جهت دهی و بهره گیری از این ظرفیت ها می توان در مسیر اقتصاد مقاومتی گام برداشت.

استاندار اصفهان همچنین اظهار داشت: حمایت از طرح هایی که متناسب با ویژگی های اقلیمی، وضعیت خشکسالی و کم آبی مناطق مختلف استان و همچنین حمایت از طرح هایی که منجر به کار آفرینی و افزایش اشتغال باشد در این راستا است.
مدیر عامل صندوق امید نیز در این دیدار با اشاره به پیشرو بودن اصفهان در دریافت تسهیلات مشارکتی گفت: اصفهان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان بیشترین میزان تسهیلات مشترک را دریافت کرده اند.
 نوراله زاده اظهار داشت: برنامه های صندوق کار آفرینی امید در جهت حمایت از مناطق کمتر برخوردار، رونق کسب و کارو ایجاد اشتغال است.
وی با بیان اینکه صندوق امید یکی از چهار موسسه عامل ارائه تسهیلات اشتغال روستایی است؛ افزود: شایسته است با همکاری اداره کار و تعاون و اداره کل توسعه روستایی استان طرح های مناسب شناسایی و برای دریافت وام به صندق معرفی شوند.