نشریات مرتبط نشریات مرتبط

نشریه داخلی نشریه داخلی

صفحات استانی صفحات استانی

برگزاري سومين جشنواره شناسايي ، انتخاب و حمايت از ايده هاي نوآورانه کسب و کار با حمايت صندوق کارآفريني اميد

 

 

 

 

برگزاری سومین جشنواره شناسایی، انتخاب و حمایت

از ایده های نوآورانه کسب و کار(ایده تا بازار) با حمایت صندوق کارآفرینی امید

 

سومین جشنواره شناسایی، انتخاب و حمایت از ایده های نوآورانه کسب و کار(ایده تا بازار) با حمایت صندوق کارآفرینی امید در سالن همایش های دانشگاه پردیس فارابی دانشگاه تهران در استان قم برگزار شد.
سرمست استاندار قم، اصحابی معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق کارآفرینی امید ، صدیقی رئیس دانشگاه پردیس فارابی دانشگاه تهران، اخوان رئیس پارک علم و فن آوری استان قم، طلایی رئیس سازمان جهادکشاورزی، ترک مدیر صندوق استان قم و سایر مسئولین استانی در این جشنواره حضور داشتند.


استاندار قم در این مراسم خواستار حمایت بیشتر از حوزه عمل گرایی و کاربردی شدن تحقیقات دانشگاهی شد و ابراز امیدواری کرد تا با همکاری دانشگاه بتوان مسائل و مشکلات استان راحل نمود.
درادامه اصحابی، معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق کارآفرینی امید با اعلام حمایت از کسب و کارهای خرد و کوچک اظهار داشت: صندوق کارآفرینی امید در کنار پارک های علم و فن آوری در حدود 40 میلیارد تومان تسهیلات در حوزه دانشگاه و کسب و کارهای فناورانه پرداخت کرده است. یکی از ویژگی های صندوق حمایت از ایده ها و پروژه هایی است که در سایر موسسات مالی ریسک پذیر تلقی میگردند و این کسب وکارهای خرد و کوچک هستند که زمینه ساز کسب وکارهای بزرگ میشوند.


وی همچنین به تشریح تفاهم نامه های منعقده فی مابین صندوق و دستگاه ها و وزارتخانه ها پرداخت و ضمن تبیین جزئیات پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی که یکی از اولویت های صندوق در حوزه اشتغال  میباشد، آمادگی صندوق را در زمینه پرداخت اعتبارات روستایی از بستر سامانه کارا اعلام کرد.
اصحابی در ادامه یکی از برنامه های صندوق را حمایت از اپلیکیشن های حوزه گردشگری اعلام نمود و ابراز امیدواری کرد که بتوان فضای کارآفرینی در دانشگاه استان و کشور را فعال نمود.
زارعی متین رئیس دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه پردیس نیز ضمن ارائه توضیحاتی درخصوص برگزاری جشنواره در سال های گذشته به نقش موثر صندوق در حمایت از کارآفرینان دانشگاهی نیز اشاره نمود.


گفتنی است به منظور حمایت از کارآفرینی و اشتغال دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی سومین جشنواره شناسایی، انتخاب و حمایت از ایده های نوآورانه کسب و کار با حمایت صندوق کارآفرینی امید طی دو سال با حمایت صندوق در قالب پرداخت تسهیلات قرض الحسنه  4% تاسقف 000/000/000/1 ریال صورت گرفت.
امسال نیز همچون دو سال گذشته بااعتباری بالغ بر 000/000/000/5 ریال (پنج میلیارد ریال) از منتخبین این جشنواره که توسط هیئت داوران انتخاب گردیده اند در قالب تسهیلات قرض الحسنه اشتغال 4% حمایت خواهد گردید.
در پایان جشنواره به مناسبت روز درختکاری و سومین جشنواره از ایده تا بازار سه اصله نهال در فضای مجوعه پردیس فارابی دانشگاه تهران غرص گردید.