صفحات استانی صفحات استانی

 

نمایش اطلاعات ثبت شده فرم نمایش اطلاعات ثبت شده فرم

دکتر نوراله زاده در نشست مشترک مديران صندوق کارآفريني اميد اظهار داشت:
پرداخت 1400 ميليارد تومان تسهيلات اشتغال در سال 97

 

 

 

 

دکتر نوراله زاده در نشست مشترک مدیران صندوق کارآفرینی امید اظهار داشت:

 

پرداخت 1400 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال در سال 97

 

دکتر نوراله زاده، در اولین نشست مشترک مدیران ستادی و استانی صندوق کارآفرینی امید در سال 98 با اشاره به عملکرد مثبت صندوق در سال 97 اظهار داشت: در سال گذشته 1400 میلیارد تومان تسهیلات در بخش اشتغال پرداخت کردیم که این مبلغ در هیچ سالی از سنوات کاری صندوق سابقه نداشته است.

نوراله زاده اظهار داشت: با عملکرد مثبت همکاران در سال های گذشته قانون گذار پذیرفت تا منابع مالی پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری به سمت صندوق سوق داده شود، که به همت تمامی همکاران موفق شدیم تمامی تعهدات خود را تا پایان سال پرداخت نماییم.

وی افزود: در پرداخت این تسهیلات نیز استراتژی ما باید سیاست مشارکت فعالانه و مطالبه گر باشد و همکاران باید براساس سه استراتژی روستای بدون بیکار، هر روستا یک محصول و صندوق های خرد محلی از کارگروه استان درخواست طرح نمایند و تا پایان امسال تمامی استان ها می بایست حداقل یکی از این طرح ها را در تمامی شهرستان های خود اجرایی نمایند.

تشکیل کمیته برنامه ریزی در روستاها، تشکیل اتاق فکر روستا، نقش سپاری به مردم روستایی در معرفی و پیاده سازی طرح ها از جمله مواردی است که توسط مدیرعامل صندوق برای هرچه بهتر پیاده سازی طرح های اشتغال روستایی عنوان گردید.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با تاکید بر اهمیت بحث اشتغال در سال رونق تولید گفت: در سال جدید منابع مالی صندوق دوبرابر سال قبل است که این نیازمند تلاش مضاعف همکاران برای شکوفایی و رونق تولید در کشور است.

دکتر نوراله زاده در ادامه به ضرورت توجه بر رشد فراگیر اشاره کرد و اظهار داشت: رشد فراگیر، رشدی است که توام با اشتغال فراگیر باشد، اشتغالی که تمامی بخش ها و لایه های اجتماعی جامعه درگیر آن شوند و برایشان اشتغال ایجاد شود و اشتغال منبعث از صنایع نفت و پتروشیمی با بالاترین هزینه ها اشتغال فراگیر را به دنبال ندارند.

راه اندازی سامانه مدیریت فرآیند تسهیلات، هوشمندسازی تمامی فعالیت ها و سیستم های مدیریتی، توجه بر ضرورت تجهیز منابع، تشویق و تبلیغ برای گسترش استفاده از اپلیکیشن کاپ و تشویق مشتریانی که بالاترین تراکنش را دارند از دیگر مواردی بود که مورد تاکید مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید قرار گرفت.

دکتر نوراله زاده همچنین از مدیران استان های گلستان، فارس، مازندران، ایلام، لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد که از نخستین روزهای این سانحه چه به صورت شخصی و چه به صورت سازمانی اقدام به کمک رسانی به سیل زدگان کردند قدردانی نمود.

وی اظهار داشت: مقرر گردید تا در شهرهایی که حادثه رخ داده است تا اطلاع ثانوی بحث وصول اقساط به تعویق بیافتد و کسب و کارهای آسیب دیده مورد حمایت قرارگیرند و در بخش دریافت اسناد و مدارک نیز با توجه به اینکه بسیاری از افراد مدارک شناسایی خود را از دست داده اند تا حدامکان سهل گیری و همکاری با مردم سیل زده صورت پذیرد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید همچنین از حذف هزینه های پذیرایی در جلسات، همایش ها و نشست ها و اهدای این مبالغ به سیل زدگان خبر داد.