صفحات استانی صفحات استانی

با حضورمديرعامل و رئيس هيات مديره صندوق کار آفريني اميد چندين طرح در استان سيستان وبلوچستان افتتاح وکلنگ زني شد

 

 

 

 

 

 

با حضورمدیرعامل و رئیس هیات مدیره صندوق کار آفرینی امید

چندین طرح در استان سیستان وبلوچستان افتتاح وکلنگ زنی شد

 

صبح امروزدرادامه سفر دکترنوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید ودکتر ربیعی رئیس هیات مدیره به استان سیستان وبلوچستان چندین طرح افتتاح وکلنگ زنی شد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید به همراه علی ربیعی ، استاندار سیستان و بلوچستان و جمعی از مسئولان استانی از کارگاه قالی بافی منزلاب در استان سیستان و بلوچستان بازدید کردند. سهم آورده متقاضی در این طرح 250 میلیون ریال و کل مبلغ تسهیلات در این طرح 100 میلیون ریال است و در این کارگاره 22 نفر از بانوان روستایی مشغول به کارند.

 در این بازدید مقرر شد به جای وام ، به قالی بافان دارقالی داده شود . همچنین بیمه قالی بافان و حمایت از آنان هم در دستور کار صندوق کار آفرینی امید قرار گرفت‌.

در ادامه کارگاه تولیدی زنان جنوب شرق با حضور دکترنوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید ودکتر ربیعی رئیس هیات مدیره ، استاندار سیستان و بلوچستان و جمعی از مسئولان استانی در روستای منزلاب از توابع شهرستان زاهدان افتتاح شد.

این کارگاه با هدف حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری و با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی در روستای منزلاب راه اندازی شده است.

لازم بذکر است حدود ۲۰۰ نفر از بانوان روستای منزلاب در قالب اشتغال خانگی با این کارگاه همکاری می‌کنند.

کلنگ مجتمع گردشگری و تفریحی روستای کلینک اعظم خانی از توابع شهرستان ایرانشهر با حضور دکتر ربیعی رییس هیئت مدیره و دکتر نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امیددر این سفر به زمین زده شد.

در ادامه این سفر با حضور دکترنوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید ودکتر ربیعی رئیس هیات مدیره صندوق کارآفرینی امید و  جمعی از مسئولان استانی مرکز تولیدی نقل و نبات مکران در روستای لار از توابع شهرستان زاهدان افتتاح شد.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان سیستان و بلوچستان در حاشیه افتتاح این مرکز اظهار داشت: مرکز تولیدی نقل و نبات مکران در 10 کیلومتری زاهدان و در روستای لار شروع به کار کرده و حجم تولیدی آن سالانه 240 تن است.

دینارزهی افزود: کل مبلغ تسهیلات اختصاص یافته به این کارگاه تولیدی 3 میلیارد و 50 میلیون ریال و سهم آورده متقاضی 300 میلیون ریال است

وی در ادامه گفت: طبق صحبت‌هایی که با کارآفرین این طرح شده، مشکلاتی در زمینه تامین گازوئیل و شکر مصرفی این کارگاه وجود دارد که رفع این مشکل را با کمک دکترنوراله زاده و دکتر ربیعی پیگیری خواهیم کرد.

دینارزهی در پایان گفت: این کارگاه در حال حاضر 18 نیروی کار دارد و خط دوم این کارگاه تولیدی به زودی راه‌اندازی خواهد شد.

در پایان این مراسم، کلنگ یک واحد کارگاه تولیدی صندل و کفش راحتی با حضور دکترنوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید ودکترعلی ربیعی بر زمین خورد.