صفحات استانی صفحات استانی

 

نمایش اطلاعات ثبت شده فرم نمایش اطلاعات ثبت شده فرم

افتتاح ششمين شعبه صندوق کارآفريني اميد استان سمنان در شهرستان ميامي

 

 

 

 

افتتاح ششمین شعبه صندوق کارآفرینی امید

استان سمنان در شهرستان میامی

 

ششمین شعبه صندوق کارآفرینی امید استان سمنان در شهرستان میامی در نهمین روز از ماه مبارک رمضان افتتاح گردید.

شهرکی مدیر صندوق کارآفرینی امید استان سمنان در این مراسم که با حضور ملایری فرماندار شهرستان میامی، بینا رئیس صندوق شهرستان شاهرود، مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان و جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد، ابراز امیدواری کرد که این شعبه از صندوق با تعامل و مساعدت دستگاه های اجرایی شهرستان، عملکرد مطلوب و رضایت ‌بخشی داشته باشد.

شهرکی خاطر نشان کرد: از ویژگی های بارز صندوق خوشنامی و مشتری‌‌مداری آن است که در جهت ایجاد اشتغال پایدار برای اقشار نیازمند تمام تلاش و توان خود را مینماید تا بیشترین خدمات را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به متقاضیان تسهیلات خود ارائه دهد.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان سمنان در ادامه به طرح روستای "بدون بیکار" در فرومد میامی و همچنین طرح "هر روستا یک محصول هر خانه یک کارخانه" در محمد آباد میامی که توسط صندوق کارآفرینی امید برای حمایت از  مشاغل خرد مربوط به هر منطقه و روستا انجام می شود اشاره نمود و اظهار امیدواری کرد در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) در سال رونق تولید در سریعترین زمان ممکن این طرح ها به مرحله اجرا در خواهد آمد.

وی در پایان با اشاره به اعتبار ابلاغی تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری، تعامل و همکاری فرمانداری و دستگاه های اجرایی شهرستان را در جهت معرفی و ارجاع طرح ها و متقاضیان تسهیلات اشتغال به صندوق خواستار شد.

فرماندار شهرستان میامی گفت: ما خوشحالیم از اینکه امروز مکانی رو افتتاح میکنیم که امید مردم و جامعه و نظام میباشد و خانه امید مردم است و افراد نا امید برای دستگیری مراجعه میکنند و گره ای از مشکلات مردم باز میگردد.

وی افزود آرزوی من این است در شهرستان میامی بیکار نبینیم و با توجه به فشار های مختلفی که در جامعه وجود دارد که قابل حل و برخورد منطقی است، ما باید افرادی که برای اشتغال مراجعه میکنند و میتوانند مشغول به کار شوند را با همکاری و تعامل همه دستگاه های اجرایی راهنمایی و کارگشایی کنیم.

ملایری خاطرنشان کرد با توجه به دستورالعمل صندوق کارآفرینی امید سیاست کلی آنها این است که مشاغل کوچک را ایجاد و حمایت و پشتیبانی کنتد تا چندین نفر مشغول به کار شوند و در حال حاضر ما در کنار گنجی هستیم که این یک جاده بین المللی و سرشار از مسافر است و به کمک همه دستگاه ها میتوانیم در راستای شکوفا شدن این شهرستان قدم های مثمر ثمر و صحیح برداریم.

این مقام مسئول افزود با توجه به عدم محدودیت منابع مالی صندوق، هدف ما در شهرستان میامی با این حجم زیاد مسافر این است که جوان ها را راغب کنیم و مورد حمایت قرار دهیم تا با احداث اقامتگاه های بومگردی اشتغال پایدار در این شهرستان ایجاد گردد.

وی در پایان پیشنهاد نمود تا ادارات مرتبط با اشتغال بصورت ماهیانه نشست مشترک داشته باشند و درخصوص درخواست تسهیلات متقاضیان تصمیم گیری کنند، تا مشکلات متقاضیان تسهیلات در کمترین زمان بررسی و رفع گردد.

 

شعبه صندوق کارآفرینی امید

شهرستان سرخه با حضور مسئولین شهرستانی افتتاح گردید

با هدف خدمت‌رسانی بهتر و همچنین تسهیل در امورات جاری مراجعین، هفتمین شعبه صندوق کارآفرینی امید استان سمنان در شهرستان سرخه افتتاح گردید.

در این مراسم که با حضور شهرکی مدیر صندوق کارآفرینی امید استان سمنان، حجت الاسلام والمسلمین دکتر فاطمی بصیر امام جمعه شهرستان، مویدی زاده فرماندار شهرستان،چتری مدیر امور شعب بانک سپه، اعضای شورای شهر، مدیران دستگاه های اجرایی و جمعی از اصحاب رسانه برگزار گردید، شهرکی ضمن خوشامدگویی خدمت مدعوین و قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان افزود: در راستای ارزش‌آفرینی هر چه بیشتر برای مشتریان و برقراری تعامل دوسویه با متقاضیان تسهیلات و به جهت تحقق گسترش و توسعه نقاط دسترسی متقاضیان، نسبت به افتتاح شعب جدید صندوق در شهرستان سرخه اقدام گردید.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان سمنان اظهار امیدواری کرد افتتاح این شعبه منشا خیر و برکت برای مردم و روستاهای این شهرستان باشد.

وی در ادامه به تشریح فلسفه وجودی صندوق پرداخت و با اشاره به حمایت صندوق از کسب و کارهای خرد و کوچک در زمینه های مختلف پرداخت تسهیلات از قبیل مشاغل خانگی، خوداشتغالی، طرح های سپرده گذاری و همچنین دستگاه pos پرداخت و حمایت و آمادگی خود را جهت پرداخت تسهیلات به روستائیان افراد جویای کار اعلام نمود.

شهرکی با اشاره میزان پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری از محل منابع توسعه ملی در استان، خواستار ارجاع طرح ها و ایده های جدید جهت دریافت تسهیلات به صندوق شهرستان شد.

وی در پایان ضمن تشکر از کلیه افرادی که در راه اندازی و افتتاح صندوق شهرستان زحمت کشیدند، خواستار راهنمایی و تشویق مردم به صندوق شهرستان جهت سپرده گذاری و استفاده از طرح های صندوق شد

امام جمعه شهرستان سرخه ضمن قبولی طاعات و عبادات و توفیق درک ایام گفت: خدا را شاکرم از اینکه توفیق دارم در افتتاح پدیده مبارک صندوق کارآفرینی امید که اسمی با مسمی دارد و سیگنال مثبتی به انسان دست میدهد، حضور دارم و واقعاً جای این صندوق در شهرستان سرخه خالی بود.

ایشان در ادامه از فرماندار، اعضای شورای شهر و افرادی که در این زمینه زحمت کشیدند تشکر کرد که این فرصت خدمت رو فراهم کردند.

وی افزود: توجه صندوق به اقشار ضعیف جامعه و مردم روستایی هست و این بسیار عالی است و جای شکر است که پروژه های کوچک زودبازده را مورد حمایت قرار میدهد و در این شهرستان خانم های زیادی هستند که دستی بر فرش بافی و حوله بافی و منسوجات در شهرستان دارند و میتوانند از تسهیلات کم بهره صندوق استفاده نمایند.

امام جمعه شهرستان سرخه ضمن تاکید بر کمک مالی به نانوایی های محلی، درخواست اعطای تسهیلات به مراجعین به صورت سهل و آسان را داشت و آمادگی خود را در راستای تشریح ضوابط تسهیلات اعطایی صندوق در نماز جمعه اعلام نمود.

فرماندار شهرستان سرخه گفت: خوشحالم که در ماه مبارک رمضان این افتتاحیه انجام شد و در ارتباط با وام های پرداخت شده صندوق و ثبت نام در سامانه کارا مطالبی را بیان نمود.

مویدی زاده یکی از اتفاقات خوب در دولت تدبیر و امید را افتتاح صندوق کارآفرینی امید شهرستان سرخه و ایجاد زیرساخت ها و حوزه های عمرانی اعلام نمود که میتواند باعث رونق، رشد و پیشرفت خوبی باشد.