صفحات استانی صفحات استانی

 

اعلام حمايت صندوق کارآفريني اميد از برگزيدگان جشنواره فرهنگي، هنري دانش آموزان سراسر کشور

 

 

 

 

اعلام حمایت صندوق کارآفرینی امید

از برگزیدگان جشنواره فرهنگی، هنری دانش آموزان سراسر کشور

 

دکتر نوراله ‏زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در دیدار با مسئولان اجرایی سی و هفتمین جشنواره فرهنگی، هنری دانش آموزان برگزیده سراسر کشور از آمادگی صندوق برای حمایت از برگزیدگان این جشنواره خبر داد.

نوراله زاده ضمن ابراز تمایل نسبت به افزایش همکاری های متقابل با وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: صندوق کارآفرینی امید آمادگی دارد تا با انعقاد تفاهم نامه مشترک از برگزیدگان این جشنواره و همچنین کسب و کارهای دانش آموزی و دانش آموزان برگزیده این جشنواره که علاقمند به ادامه فعالیت در حوزه های مهارتی خود هستند، در قالب پرداخت تسهیلات حمایت نماید.

وی در ادامه با اشاره به طبقه جدیدی از صنایع که به آن صنایع خلاق اطلاق می­شود، افزود: در حال حاضر ما با مفاهیم جدیدی مانند اقتصاد خلاق و صنایع خلاق روبرو هستیم که به چرخه هایی از خلق و تولید کالا و خدمات اطلاق می­شود که محصول خلاقیت و سرمایه فکری است و سهم قابل توجهی از GDP دنیا را به خود اختصاص داده است.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید افزود: صنایع خلاق بیشتر محصولاتی فرهنگی هستند که در بستر IT فعالیت می کنند و ما آمادگی داریم تا از جشنواره هایی که پرورش دهنده خلاقیت و مهارت های دانش آموزان هستند حمایت کنیم.

در ادامه قاسم پور، رئیس اداره برنامه ریزی فعالیت های فرهنگی هنری جشنواره دانش آموزی درخصوص شرکنندگان در این جشنواره گفت: 10میلیون نفر/رشته دانش آموز در این جشنواره شرکت می کنند که 2000 نفر از آنها به مرحله نهایی می رسند و در نهایت 300 نفر حائز رتبه های برتر می گردند.

وی با اشاره به نقش حساس محصولات فرهنگی اظهار داشت: تحقیقات آینده پژوهی هنر نشان می دهد در دهه آینده محصولات فرهنگی از جایگاه ویژه ای برخوردار خواهند شد و سهم نفت را در اقتصاد کشور خواهند گرفت.

جشنواره فرهنگی، هنری دانش آموزان برگزیده سراسر کشور  بزرگترین رویداد فرهنگی هنری جوانان در کشور است که امسال با حضور 1100 دانش آموز پسر و 1200 دانش آموز دختر در ۶ حوزه هنرهای نمایشی و فیلم کوتاه، هنرهای دستی و تجسمی، رسانه و فضای مجازی، ادبی و پژوهشی و هنرهای آوایی برگزار خواهد شد.