صفحات استانی صفحات استانی

 

نمایش اطلاعات ثبت شده فرم نمایش اطلاعات ثبت شده فرم

در جلسه شوراي معاونين و مديران صندوق کارآفريني اميد مطرح شد؛
پرداخت 71درصد تسهيلات در حوزه اشتغال روستايي

 

 

 

 

در جلسه شورای معاونین و مدیران صندوق کارآفرینی امید مطرح شد؛

پرداخت 71درصد تسهیلات در حوزه اشتغال روستایی 

مهدی فرجی، مدیر امور تسهیلات صندوق کارآفرینی امید در جلسه شورای معاونین و مدیران ضمن ارائه گزارشی از عملکرد مدیریت امور تسهیلات از پرداخت 71درصد تسهیلات سال 97 به حوزه اشتغال روستایی خبر داد.
فرجی در مجموع تسهیلات پرداختی سال 97 ، از پرداخت 56هزار و 746 فقره تسهیلات به مبلغ 1639 میلیارد تومان خبر داد که از این مبلغ 24هزار و 256 قفره به مبلغ 1212میلیارد تومان در حوزه اشتغال روستایی پرداخت شد.
وی همچنین با اعلام این مطلب که تمامی تعهدات سال 97پرداخت شده است، افزود: حوزه های خوداشتغالی و کارفرمایی به ترتیب با 9 و 7درصد رتبه های دوم و سوم را در پرداخت تسهیلات دارا می باشند.
مدیر امور تسهیلات صندوق کارآفرینی امید درخصوص سهم درصدی مبالغ پرداختی در بخش های مختلف اقتصادی گفت: 38درصد این تسهیلات در بخش کشاورزی، 31درصد در بخش صنعت، 24درصد خدمات و مابقی در سایر فصول پرداخت شده است.
فرجی با اشاره به بررسی عملکرد استان ها بر اساس بالاترین پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی اظهار داشت: استان های فارس، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و البرز به ترتیب بالاترین مصوبات پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی را دارا بودند.
وی آموزش و ارتقاء دانش و مهارت کارکنان از طریق برگزاری دوره های آموزش برای حامیان کسب و کار استانها، پرداخت تسهیلات با نگرش تسهیل گری برای تولیدکنندگان و کمک و همراهی آنها، تنوع در ارائه خدمات تسهیلاتی و خدمات بانکی و... را از جمله اهداف و برنامه های سال 98 این مدیریت برشمرد. 
بررسی پرداخت تسهیلات تفاهم نامه های منعقده، عملکرد پرداخت تسهیلات به تفکیک استان ها و مقایسه پرداخت تسهیلات از محل منابع داخلی و منابع مردمی از دیگر بخش های این گزارش بود.
دکتر نوراله زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید نیز ضمن قدردانی از گزارش امور تسهیلات، بر اهمیت تدوین شاخص های همگن به منظور بررسی دقیق ارزیابی عملکرد استان ها تاکید کرد.
وی همچنین به ضرورت تشکیل سیستم مدیریت فرآیند تسهیلات، سیستم کنترل پروژه و تهیه Core Banking هوشمند برای فاز جدید فعالیت های صندوق اشاره کرد.