صفحات استانی صفحات استانی

 

نمایش اطلاعات ثبت شده فرم نمایش اطلاعات ثبت شده فرم

نشست صميمي مديرعامل صندوق کارآفريني اميد با اهالي روستاي هدف گردشگري طبس

 

 

 

 

نشست صمیمی مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با

اهالی روستای هدف گردشگری طبس

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید و مسوولین استانی در نشستی صمیمی به بررسی درخواست های مردمی به پتانسیل ها و ظرفیت های  روستای هدف گردشگری طبس پرداختند.

دکتر نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به ظرفیت ها و مزیت های ویژه منطقه طبس گفت: منطقه طبس جزء مناطق ویژه گردشگری است و ما حمایت می کنیم طرح های بیشتری اجرا شوند تا همه از آب و هوای خوب منطقه استفاده کنند.

وی ادامه داد: اگر طرحی باشد که بتواند خدمات مطلوب ارائه دهد حتما حمایت می کنیم، زیرا توسعه گردشگری باعث می شود محصولات باغی، از طریق فروشگاه های خود روستا قابل عرضه باشد.

نوراله زاده تاکید کرد:حتی بسته بندی این محصولات نیز اشتغال ایجاد می کند.

وی با اشاره به تفاهم نامه صندوق وزارت ورزش وجوانان گفت: در خصوص باشگاه ورزشی اگر راه اندازی آن توجیه اقتصادی داشته باشد، بتواند درآمدزایی مناسب داشته باشد مورد حمایت قرار می گیرد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در خصوص وام های پرورش دام نیز گفت: محدودیت هایی برای دام اصلاح نژاد وجود دارد و باید بررسی شود و در صورت تایید حتما این طرح ها حمایت می شوند.

نوراله زاده در خصوص کسب و کارهای روستایی روستا افزود: در حوزه خدمات روستا و کسب و کار مردم، صندوق کارآفرینی امید نگاه ویژه ای به این بخش دارد و با هماهنگی، تسهیلاتی را در این راستا اختصاص می دهیم.

در ادامه سبحانی فر، نماینده مردم این شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: این منطقه در بحث گیاهان دارویی ظرفیت زیادی دارد که باید به آن توجه شود، همچنین در صنایع دستی بسیار جای کار دارد و می تواند منبع درآمد خوبی برای مردم منطقه باشد.

وی افزود: این منطقه با توجه به کریدور شرق به غرب و شمال به جنوب در بخش گردشگری نیز ظرفیت خوبی دارد و باید مورد توجه قرار گیرد.

سبحانی فر گفت: فرهنگ و پیشینه منطقه چون مشاهیر بنامی در خود جای داده و میراث به جا مانده ی خوبی دارد، نیاز به این است که سازمان گردشگری کار را به مردم واگذار کند و خود افراد سرمایه گذاری کنند.

وی در خصوص آب و هوای منطقه طبس نیز گفت: آب و هوای بسیار خوب طبس نیز یک محیط گردشگری خوب ایجاد کرده و باید روی آن سرمایه گذاری شود بحث بسته بندی محصولات کشاورزی نیز باید سرمایه گذاری شود و منبع اشتغال و درآمد خوبی برای مردم باشد.