صفحات استانی صفحات استانی

 

بازديد مديرعامل صندوق کارآفريني اميد از طرح هاي استان خراسان جنوبي

 

 

 

 

دکتر نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در این سفر پس از نشست اداری استان خراسان جنوبی از طرح های مورد حمایت صندوق کارآفرینی امید بازدید کردند

شرکت در آیین گرامیداشت دهه تولید ملی استان خراسان جنوبی

و تقدیر از فعالان اقتصادی استان

دکتر نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در این سفر به همراه معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور و استاندار خراسان جنوبی در آیین گرامیداشت دهه تولید ملی استان و تقدیر از فعالان اقتصادی استان که به همت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برگزار شده بود شرکت کردند.

در این مراسم که معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران نیز حضور داشتند از فعالان  اقتصادی در عرصه تولید و توزیع در حوزه صنعت، معدن و تجارت استان تقدیر بعمل آمد.

 

بازدید از بزرگترین نساجی سنتی کشور در روستای حاجی آباد شهرستان بیرجند

مدیرعامل صندوق کارآفرینی از بزرگترین نساجی سنتی کشور بازدید و ضمن ابراز خرسندی از طرح مذکور و تولیدات با کیفیت این نساجی، نکاتی در جهت بهبود فروش و تولید محصولات با تنوع بیشتر مطرح کرد.

تسهیلات پرداختی به این طرح روستایی که از محل منابع صندوق توسعه ملی توسط صندوق کارآفرینی امید مورد حمایت قرار گرفته است 2100 میلیون ریال می باشد که زمینه اشتغال مستقیم و غیر مستقیم 150 نفر از بانوان روستای حاجی آباد از توابع شهرستان بیرجند را فراهم آورده است.

شرکت در شورای ارزیابی و قیمت گذاری

فرش دستباف استان خراسان جنوبی

دکتر نوراله زاده همچنین در شورای ارزیابی و قیمت گذاری فرش دستباف استان خراسان جنوبی به همراه دکتر امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور و استاندار خراسان جنوبی که در محل اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) شرکت و از نزدیک روند ارزیابی و قیمت گذاری فرش دستباف استان را بررسی کردند.

در این دیدار دکتر امید با اشاره به ظرفیت خوب و سابقه درخشان این استان در تولید فرش دستباف افزود باید سازوکار مناسب در زمینه فروش این محصول به صورت فروش تضمینی مهیا گردد تا بیش از پیش شاهد رونق این محصول در بازار داخل و خارج از ایران باشیم.

"برگزاری جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری

استان خراسان جنوبی با حضور دکتر نوراله زاده"


جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان با حضور دکتر نوراله زداه مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، دکتر امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، استاندار و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی در محل استانداری برگزار گردید.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید ضمن اعلام رضایت از پرداخت تسهیلات در بخش روستایی گفت: صندوق کارآفرینی امید آماده ادامه همکاری در تفاهم نامه های منعقده با دستگاه های اجرایی بخصوص در حوزه حمل و نقل روستایی می باشد و در بخش گردشگری و اقامتگاه های بوم گردی تسهیلاتی برای این استان در نظر خواهیم گرفت.
نوراله زاده افزود: در صورت تایید معاونت اشتغال وزارت کار اعتبار مربوط به این تفاهم نامه را نیز افزایش خواهیم داد. 

وی با اشاره به پتانسیل بالقوه در بخش معدن خراسان جنوبی گفت: در حوزه روستایی معادن کوچک در صورت مشارکت مردم روستاها در بهره برداری از معادن حاضر به همکاری با بخش خصوصی هستیم.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید ادامه داد: طرح های مربوط به سمن ها و نهادهای روستایی بررسی و در صورت داشتن توجیه اقتصادی، همچون گذشته مورد حمایت قرار خواهند گرفت.
درادامه دکتر امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: مجموعه صندوق کارآفرینی امید در حوزه تسهیلات روستایی خیلی خوب عمل نموده است و از دکتر نوراله زاده بدلیل توجه به این حوزه تقدیر کرد و افزود باید مجموعه صندوق را تقویت نمائیم تا بیشتر در خدمت روستاها و طرح های اشتغال روستایی باشد چرا که امید در مردم روستا زنده شده و مهاجرت معکوس در اغلب مناطق روستایی اتفاق افتاده است.
ایشان همچنین از استان خراسان جنوبی به سبب پرداخت تسهیلات با کیفیت تقدیر و تشکر نمود و خاطر نشان کرد با توجه به عملکرد مطلوب استان حاضربه ابلاغ و تخصیص اعتبار ویژه برای خراسان جنوبی با اولویت هستیم.
مدیران دستگاه های اجرایی حاضر در جلسه خواستار افزایش اعتبارات صندوق کارآفرینی امید در بخش تفاهم نامه های فی مابین صندوق و تسهیل در بخش ضمانت نامه های روستایی شدند.


افتتاح طرح روستایی باغ رستوران گلاویژ با حضور دکتر نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید

طرح روستایی باغ رستوران با عنوان گلاویژ در روستای کاسه سنگی شهرستان بیرجند با حضور مدیرعامل صندوق کارآفرینی 
امید، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، مدیر کل دفتر امور روستایی استانداری، مدیرکل دفتر امور بانوان، فرماندار شهرستان بیرجندو جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی افتتاح گردید.

تسهیلات این طرح از محل منابع صندوق توسعه ملی توسط صندوق کارآفرینی امید به مبلغ 2000 میلیون ریال پرداخت شده است که زمینه اشتغال3 نفر به طور مستقیم در این روستا فراهم گردیده است. بدلیل کوهستانی بودن منطقه و جاذبه های طبیعی این طرح مورد توجه مردم نیز قرار گرفته است.