صفحات استانی صفحات استانی

 

بازديد وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي از غرفه هاي صندوق کارآفريني اميد در نمايشگاه توانمندي هاي روستائيان

 

 

 

 

 

بازديد وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي از غرفه هاي

صندوق کارآفريني اميد درچهارمین نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر

 

دکتر شریعتمداری، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی به همراه دکتر امید، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور از غرفه های صندوق کارآفرینی امید در چهارمین نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر بازدید کرد.
شریعتمداری از غرفه فروش گل و گیاه روستای کرکاس(هر روستا-یک محصول)، غرفه صندوق های خرد محلی استان فارس، غرفه فروش محصولات حصیری روستای فشتکه، غرفه فروش محصولات سوزن دوزی، غرفه های استارت آپ ها و شعبه سیار صندوق کارآفرینی امید دایر در محل نمایشگاه بازدید کرد.
وی طی این بازدید با غرفه داران صندوق کارآفرینی امید که همگی از وام گیرندگان این صندوق هستند به گفتگو پرداخت و توانمندسازی و حمایت از روستائیان را موجب رونق تولید داخلی و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها عنوان نمود.
دکتر نوراله زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید نیز در این بازدید با ارائه گزارشی از عملکرد صندوق کارآفرینی امید اظهار داشت: از سال ۱۳۹۷ تاکنون ۸۰ هزار شغل در روستاها ایجاد شده است و تا پایان سال 98 نیز برنامه ریزی برای پرداخت 2000میلیارد تومان تسهیلات در بخش اشتغال روستایی صورت گرفته است، لذا تداوم طرح اشتغال روستایی موجب کاهش نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان در محیط‌های روستایی می‌شود.
وی افزود: تاکنون نزدیک به ۴۰۰ میلیارد تومان طرح تصویب و ۲۸۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید محور بسته‌های مورد حمایت صندوق کارآفرینی امید را بخش‌های صنعت، خدمات و کشاورزی عنوان کرد و گفت: در محیط‌های روستایی بحث فرآوری و تولید را در صندوق‌های خرد محلی با گروه‌های پشتیبان داشته‌ایم.