صفحات استانی صفحات استانی

 

افتتاح بيش از 780 طرح مورد حمايت صندوق کارآفريني اميد در هفته دولت

 

 

 

 

 

افتتاح بیش از 780 طرح مورد

حمایت صندوق کارآفرینی امید در هفته دولت

 

همزمان با هفته دولت طرح‌هایی در سراسر کشور افتتاح شد. صندوق کارآفرینی امید با رویکرد حمایت از کسب و کارهای خرد بازار محور نیز در این هفته طرح‌های مختلفی را در سراسر کشور افتتاح کرد.

اصغر نوراله زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: صندوق کارآفرینی امید امسال در هفته دولت ۲۴۴ میلیارد تومان اعتبار برای ۷۸۳ طرح پرداخت کرد.

وی افزود: حجم کل سرمایه صندوق به اضافه آورده مردم ۴۳۴ میلیارد تومان بود.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: از مجموع ۶۴۳ طرح روستایی و عشایری که افتتاح شد ۵۰ درصد در بخش کشاورزی، ۳۷ درصد صنعت، ۱۰ درصد گردشگری، بومگردی و صنایع دستی و چهار درصد فناوری اطلاعات بود.

وی اظهارداشت: ۶۵ درصد طرح‌ها در مناطق غیرمرزی و ۳۵ درصد در مناطق مرزی افتتاح شد و علاوه بر آن ۳۲ درصد طرح‌ها توسعه‌ای و ۶۵ درصد طرح‌ها ایجادی بود.

وی با مقایسه طرح‌های افتتاح شده امسال با سال گذشته، گفت: صندوق کارآفرینی امید سال گذشته ۳۶۵ طرح در سراسر کشور در هفته دولت افتتاح کرد در صورتی که امسال این رقم دو برابر شده است و امسال ۷۸۳ طرح افتتاح شد.

نوراله زاده افزود: پرداخت اعتبارات صندوق در هفته دولت امسال نسبت به سال گذشته سه برابر رشد داشته است به گونه ای که سال گذشته کل سرمایه‌گذاری صندوق ۱۵۴ میلیارد تومان و تسهیلات صندوق ۹۲ میلیارد تومان بود اما امسال اعتبار صندوق برای طرح‌هایی که در هفته دولت افتتاح شد ۲۴۴ میلیارد تومان شد.