صفحات استانی صفحات استانی

 

برگزاري جلسه ي کارگروه هماهنگي بانک ها در اجراي قانون حمايت از توسعه و ايجاد اشتغال پايدار در صندوق کارآفريني اميد

 

 

 

 

برگزاری جلسه ی کارگروه هماهنگی بانک ها در اجرای

قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در صندوق کارآفرینی امید

 

جلسه ی کارگروه هماهنگی بانک ها در اجرای قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستائی و عشایری باحضور دکتر منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، دکتر مهدیان مدیرعامل بانک توسعه تعاون، دکتر شیری مدیرعامل پست بانک، مهندس رزمجو معاون سرمایه گذاری اجتماعی معاونت توسعه روستایی و سایر اعضای کارگروه و نمایندگان آنها به میزبانی صندوق کارآفرینی امید برگزار شد.

دکتر نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در این مراسم ضمن خیرمقدم از اقدامات کارگروه در اجرای قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال در مناطق روستائی و عشایری و اثرات آن در رونق اقتصادی و مهاجرت معکوس به مناطق روستائی قدردانی کرد.

نوراله زاده با اشاره به اینکه صندوق کارآفرینی امید نسبت به سایر بانک ها با تاخیر به سامانه کارا متصل شد، خواستار بازشدن سامانه در استان های مدنظر صندوق و تشکیل کمیته مشترک پیگیری و رفع مغایرت ها گردید که با موافقت معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همراه بود.

در ادامه دکتر منصوری بر ضرورت جریان شفاف اطلاعات تاکید کرد و تصریح کرد دسترسی به سامانه ناظر به تمامی بانک ها اعطا خواهد شد و بانک ها ملزم اند به صورت آنلاین و ظرف 24ساعت گزارش های خود را بر روی سامانه قرار دهند.

ضرروت ایجاد هویت رسمی ویژه برنامه اشتغال روستایی، ارائه آموزش های لازم به مدیران اعتباری بانک ها و برگزاری جلسات ویدئو کنفرانس با مدیران استانی، استفاده از ظرفیت بیمه روستائیان و عشایر، بیمه محصولات کشاورزی، دام و طیور از دیگر مواردی بود که مورد تاکید معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفت.

اسدی مدیر پروژه اشتغال روستائی و اسکندری رئیس دبیرخانه شورای عالی اشتغال در ابتدای این مراسم به ارائه گزارش و بررسی آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات از سوی بانک ها پرداختند.