صفحات استانی صفحات استانی

 

برگزاري مراسم عزاداري سيدالشهدا در صندوق کارآفريني اميد

 

 

 

 

 

برگزاری مراسم عزاداری سیدالشهدا

در صندوق کارآفرینی امید

 

در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی، مراسم باشکوه عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) با حضور معاونان، مدیران و کارشناسان صندوق کارآفرینی عصر چهارشنبه 13 شهریورماه در نمازخانه ستاد برگزار شد.

این مراسم پس از نماز ظهر و عصر با سخنرانی مذهبی آغاز شد و با ذکر مصیبت اهل بیت ادامه یافت. حجت الاسلام کوثریان در وصف ابعاد این قیام گفت: کربلا یک تابلوی راهنما برای همه بشریت در همه اعصار و زمانها و نسلهاست که راه کمال، زندگی سعادتمندانه  و صلح و عدالت، شرف و زیبایی را نشان می‌دهد و از طرف دیگر راه سقوط، ذلت، و نابودی انسان را اگر در مسیر خودخواهی قرار گیرد، نشان می‌دهد. بنابراین از یکطرف نشان دهنده همه زیبایی ها و نیکی ها و از طرف دیگر نشانگر همه زشتی ها و بدی هاست.

سپس مداح اهل بیت  به ذکر جلوه هایی از ایثارگریهای یاران سیدالشهدا پرداخت و ذکر مصیبت کرد. در ادامه مدیران صندوق که لباس یکپاره مشکی به تن داشتند وظیفه پذیرایی از عزاداران اباعبدالله (ع) را به عهده گرفتند و خدمت رسانی را تا پایان مراسم ادامه دادند.

همچنین به منظور ایجاد شناخت بهتر بخشهای فرهنگی قیام عاشورا، کتاب "پژوهشی تازه پیرامون قیام حسین" نوشته سید جعفر شهیدی به حضار اهدا شد.