صفحات استانی صفحات استانی

 

با حضور معاون اول رئيس جمهور؛
ششمين همايش روز ملي روستا و عشاير در استان خراسان جنوبي برگزار شد

 

 

 

 

 

 با حضور معاون اول رئیس جمهور؛ 

ششمین همایش روز ملی روستا و عشایر

در استان خراسان جنوبی برگزار شد

ششمین همایش ملی روز روستا و عشایر با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزاری  جهاد کشاورزی، ورزش و جوانان ، نیرو، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری ، مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید و برخی دیگر از مدیران دستگاه های اجرایی کشور برگزار گردید.
دکتر جهانگیری با بیان اینکه 40 درصد جمعیت استان خراسان جنوبی روستایی است افزود در این راستا استان خراسان جنوبی را برای برگزاری این همایش انتخاب کردیم. وی گفت مسئله روستا و عشایر جزو مسائل جدی و تعیین کننده ایران است و رسیدگی به مسائل روستا به منزله رسیدگی به مسائل کشور است و روستاها و عشایر نقش تعیین کننده ای  در اقتصاد کشور دارند.

در این همایش تعدادی از طرح های عمرانی و توسعه ای روستایی در سراسرکشور به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح و به بهره برداری رسید.
در این مراسم چهار تفاهم نامه به امضاء رسید که یکی از مهمترین تفاهم‌نامه‌های منعقده، تفاهم نامه صندوق کارآفرینی امید با استانداری خراسان جنوبی به منظور تامین مالی و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه  برای توسعه فضای کسب و کارهای  روستایی بااعتبار 150 میلیا رد ریال بود که به امضاء رسید.
از دیگر دستاوردهای  این همایش انعقاد تفاهم نامه فی ما بین صندوق بیمه روستایی و عشایر و چهار بانک عامل پراخت تسهیلات روستایی و عشایری از جمله صندوق کارآفرینی امید بود که با حضور مدیران عامل بانک ها و مدیرعامل صندوق بیمه روستایی و عشایر به امضاء رسید.