صفحات استانی صفحات استانی

 

صندوق کارآفريني اميد مهاباد پيشتاز آذربايجان‌غربي

 

 

 

 

 

صندوق کارآفرینی امید مهاباد پیشتاز آذربایجان‌غربی

 مدیر صندوق کار آفرینی امید مهاباد؛ صندوق کارآفرینی امید این شهرستان با پرداخت ۲۱ میلیارد ریال تسهیلات در سطح آذربایجان‌غربی پیشتاز است.

کامران کریمی‌آذر افزود: طی نیمه نخست امسال هفت طرح در بخش اشتغال روستایی با ۴۶ میلیارد ریال اعتبار در سامانه این صندوق ثبت‌ شد که تاکنون به چهار طرح در قالب ۲۱ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه تسهیلات پرداخت شده در بخش‌های تولیدی و صنعت است، ادامه داد: با اتمام این چهار طرح زمینه اشتغال مستقیم برای ۲۵ نفر فراهم می‌شود.

کریمی‌آذر اضافه کرد: هم‌اکنون سامانه ثبت‌نام طرح‌های اشتغال پایدار روستایی فعال شده و شهروندان با درخواست و ارایه طرح‌های خود به شرط اشتغال‌زایی واقعی و تایید در کمیته فنی شهرستان می‌توانند از تسهیلات این صندوق استفاده کنند.

مدیر صندوق کارآفرینی امید مهاباد در خصوص طرح‌های مشاغل خانگی نیز اظهار داشت: طی سال‌جاری صندوق کارآفرینی امید این شهرستان پنج میلیارد ریال تسهیلات در بخش‌های مشاغل خانگی، قرض‌الحسنه و وام ضروری در مهاباد پرداخت کرد.

وی همچنین بیان کرد: اجرای طرح‌های روستای بدون بیکار، هر روستا یک طرح، خوداشتغالی، بوم‌گردی در روستاها برای استفاده از جاذبه‌های گردشگری و افزایش امرار معاش روستاییان از اهم اهداف این صندوق است تا بتواند از مهاجرت روستاییان به شهرها و توسعه حاشیه‌نشینی جلوگیری کند.

سال گذشته صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی ۵۰۱ میلیارد ریال در قالب یکهزار و پنج طرح تسهیلات پرداخت کرد که با پرداخت این میزان برای حدود سه‌ هزار نفر از روستاییان استان زمینه اشتغال فراهم شد.

صندوق کارآفرینی امید بر اساس رویکرد جدید حمایت از کسب‌وکارهای خرد بازارمحور با روش تامین مالی خرد، وظایف مهم و مغفول مانده‌ای را در زنجیره حمایت‌های دولتی از تولید در بخش خصوصی برعهده داشته است.