صفحات استانی صفحات استانی

 

همزمان با سفر رئيس جمهور؛
گزارش مديرعامل صندوق کارآفريني اميد از بهره برداري 46 طرح در استان آذربايجان شرقي

 

 

 

 

 

 

همزمان با سفر رئیس جمهور؛

 

گزارش مديرعامل صندوق کارآفرينی اميد

از بهره برداری 46 طرح در استان آذربايجان شرقی

 

همزمان با سفر رياست محترم جمهوري اسلامي ايران به استان آذربايجان شرقي، از 46 طرح اشتغال پايدار روستايي که با همت صندوق کارآفريني اميد استان و با سرمايه گذاري بالغ بر 240 ميليارد ريال آماده بهره برداري بود با حضور نوراله زاده مديرعامل صندوق کارآفريني اميد و دستور رئيس جمهور از طريق ارتباط ويدئو کنفرانس افتتاح گرديد.

دکتر نوراله زاده مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید در این ارتباط مستقیم ویدئویی با رئیس جمهور ضمن بیان گزارش عملکرد صندوق در ارتباط با قانون حمایت از اشتغال روستایی گفت: مجموعه صندوق کارآفرینی امید نیز همگام با سایر ارکان دولت برای کاهش محرومیت و ایجاد رونق کسب و کار در روستاهای کشور تلاش می کند و 46 طرح آماده بهره برداری تنها بخش کوچکی از خدمات بزرگ خانواده صندوق به روستائیان می باشد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در آیین افتتاح طرح تولید پشمک با روکش شکلات در روستای بیلوردی شهرستان هریس که به صورت ویدیو کنفرانس و با دستور رییس جمهوری انجام شد، گفت: ۳۶ طرح کسب و کار خرد در این استان نیز در مرحله اخذ ضمانت است.

 نوراله زاده افزود: تاکنون ۵۷۵ طرح کسب و کار خرد روستایی به ارزش ۶۰ میلیارد تومان در آذربایجان‌شرقی توسط این صندوق مورد حمایت قرار گرفته‌ است.

وی با بیان اینکه ۱۸۳ طرح مربوط به کسب و کارهای خرد روستایی با ۵۵ میلیارد تومان اعتبار توسط صندوق کارآفرینی امید در آذربایجان شرقی در حال بررسی است، گفت: در این استان ۴۶ طرح از این نوع نیز در حال اجراست.


دکتر روحانی در این ارتباط زنده و مستقیم با دکتر نوراله زاده ضمن تقدیر از خدمات صندوق، دستور افتتاح 46 طرح را بصورت زنده صادر فرمودند.

همچنین دراین مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی دستور افتتاح 18 طرح و پروژه زیربنایی و همچنین آغاز عملیات اجرایی 4 پروژه توسعه ای را در سطح این استان را صادر کرد.

رئیس جمهور با اشاره به اقدامات دولت در حوزه اشتغال روستایی، گفت:  تلاش‌ها و اقدامات دولت در توسعه زیرساخت ها بحدی رشد داشته که حتی روستاها به اینترنت متصل شده اند و مردم بسیاری از امور خود را از طریق فضای مجازی انجام می‌دهند.

دکتر روحانی در ادامه سخنان خود طرح‌هایی که برای عمران و آبادانی روستاهای استان آذربایجان شرقی اجرا شده، را مورد اشاره قرار داد و گفت: این حجم از طرح‌هایی که امروز و چند ماه قبل در جریان سفر به این منطقه در سطح استان به اجرا درآمد، به معنای حرکت عظیم ملی برای عمران و آبادانی هر چه بیشتر استان و تبریز عزیز است.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: کار اقتصادی صرفاً، درآمد، رفاه و صادرات نیست، بلکه باید موجب ایجاد اشتغال برای جوانان ‌شود و این موضوع بسیار مهمی است که باید در اجرای طرح‌ها به آن توجه داشت. لذا هر طرحی که افتتاح می‌شود به معنای آن است که ده‌ها نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم وارد عرصه اشتغال می‌شود.