صفحات استانی صفحات استانی

 

افتتاح چند طرح عمراني باحضور مديرعامل صندوق کارآفريني اميد و رئيس هيات مديره بنياد وفاق علوي در فشافويه ري

 

 

 

 

افتتاح چند طرح عمرانی باحضور

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در فشافویه ری

 

قرارگاه جهادی حاج قاسم سلیمانی و چند طرح عمرانی باحضورمدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، رئیس هیات مدیره بنیاد خیریه وفاق سبز علوی، بخشدار فشافویه، مدیر صندوق کارآفرینی امید استان تهران، امام جمعه حسن آباد، مسئولین شهرستانی و اهالی روستای زیوان، بخش حسن آباد فشافویه شهرستان ری افتتاح گردید .

نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید درابتدای سخنان خود شهادت سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی و فرارسیدن ایام فاطمیه را تسلیت گفت و افزود: در جلسه ای که یک ماه پیش با حجه السلام والمسلمین درگاهی امام جمعه محترم حسن آباد داشتم توضیحاتی را در مورد اقدامات عمرانی و اشتغالزایی انجام شده در منطقه دادند و اشتیاق پیدا کردم که از نزدیک خدمت بزرگواران برسم و ضمن بازدید از منطقه و فعالیتها، تلاش کنیم آنچه از توان صندوق کارآفرینی امید بر می‌آید و از نظر مسئولیتی به عهده ما هست برای مردم انجام دهیم.

نوراله زاده گفت: دوستان ما از بنیاد وفاق سبز علوی و همکاران مان درصندوق کارآفرینی امید در روستا مستقر می شوند و سعی می کنند افراد متقاضی راه اندازی کسب و کار را شناسایی و دسته بندی کنند واگر توانایی راه اندازی فعالیتی را دارند و نیاز به تسهیلات دارند ما از آنها حمایت می کنیم .

وی افزود: اگر افرادی نیاز به آموزش دارند آنها را به مسیرهای مناسب هدایت می کنیم تا بتوانند موفقیتی کسب نمایند وامیدواریم  هماهنگی های ایجاد شده با مجموعه افراد و اشخاصی که کسب و کاری را راه اندازی می کنند موجب افزایش ارائه خدمات به روستاییان شود و کسب و کاری  که  راه اندازی می کنند باعث اشتغال روستائیان شود.

نوراله زاده با بیان اینکه اطراف این روستا شهرک های صنعتی متعددی وجود دارد گفت: باید خدماتی را شناسایی کنیم که مورد نیاز شهرک های صنعتی اطراف باشد تا این مناطق صنعتی نیازهای خود را از اینجا برطرف کنند.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید درادامه افزود: باتوجه به اینکه صندوق در توانمندسازی افراد ومشاغل همراه شماست با شناسایی موارد مورد نیازدرتوسعه، اشتغال و ظرفیتهای منطقه به اهداف خود خواهیم رسید.

دراین مراسم رستمی رئیس هیات مدیره بنیاد وفاق سبز علوی با اشاره به تفاهم نامه بنیاد و صندوق کارآفرینی امید گفت: در این تفاهم نامه تلاش ما این است که طرح های روستاییان جمع آوری شود و پس از بررسی های لازم و سازو کارهای مناسب موجب ایجاد اشتغال در منطقه گردد تا بتوانیم  روستاهایی بدون بیکار در کشور ایجاد کنیم.

وی درادامه افزود: در راستای مسوولیت اجتماعی  در روستای هایی مانند روستای  باغچه،  صندوق در حال ساخت مرکز فرهنگی و همچنین مسجدی به نام مقام معظم رهبری است، ساخت مسجد نه از سمت اعتبارات که از محل جمع آوری بودجه فرهنگی است که از سمت کارکنان صندوق کارآفرینی امید تامین گردیده است.

رئیس هیات مدیره بنیاد وفاق سبز علوی گفت: درمساله زلزله سراب صندوق کارآفرینی امید 1000  سبد مواد غذایی در آنجا توزیع کرد، صندوق همیشه پای کار و مرد میدان است و در مسایل مختلف بر اساس تفاهم نامه ای که داریم الحمدلله مثل دوبال که در کنار یکدیگر در حال حرکت و فعالیت هستیم در بحث محرومیت زدایی فعالیت می کنیم.

امامی بخشدار فشافویه ضمن خیرمقدم به مهمانان و ابراز خوشحالی ازحضور مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: من فکر نمیکردم جناب نوراله زاده خیلی عادی و بدون تشریفات به بخش فشافویه بیاید و این برای من به عنوان یک مدیر کوچک بسیار مایه افتخار است  مدیرانی داریم که خیلی راحت در بین مردم مخصوصا روستائیان حضوردارند.

وی درادامه افزود: امیدوارم  حضور دکترنوراله زاده باعث خیر و برکت برای روستای ما باشد وباطلاع می رسانم که در سه ماه گذشته فعالیت های بسیاربزرگی انجام شده و مصلی که چندین سال نیمه تمام بود و به اتمام رسید که این جای تقدیر دارد. امیدواریم آمدن شما مایه خیر و برکت باشد.

در ادامه این سفر مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید به همراه سایر مسوولین به منزل شهید مدافع حرم تیپ فاطمیون رفتند و به مقام شامخ شهدا فاتحه ای نثار کردند.

نوراله زاده در پایان این سفر به همراه هیات همراه بلوار شهید سپهبد قاسم سلیمانی را  افتتاح و با حضور در  مدرسه روستای زیوان از خدماتی که قرارگاه سازندگی وفاق سبز علوی برای دانش آموزان فراهم نموده بازدید کرد.