صفحات استانی صفحات استانی

 

افتتاح طرح هاي اشتغالزا صندوق کارآفريني اميد همزمان با فرارسيد ايام مبارک دهه فجر در استان گلستان

 

 

 

 

 

 

 

افتتاح طرح هاي اشتغالزا صندوق کارآفريني اميد

همزمان با فرارسید ایام مبارک دهه فجر در استان گلستان

 

 

افتتاح طرح هاي اشتغالزا صندوق کارآفريني اميد و کميته امداد امام خميني (ره)

افتتاح مشترک و متمرکز 122 طرح اشتغال صندوق کارآفرینی امید و کمیته امداد امام خمینی (ره) از محل تفاهم نامه و صندوق توسعه ملی با حضور مدیر صندوق کارآفرینی امید استان گلستان، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره)، فرماندار، امام جمعه ، و مدیران شهرستان کردکوی با اعتباری بالغ بر 56 میلیارد ریال و اشتغال 143 نفر به صورت همزمان با افتتاح کارگاه تولید مبل تاری از مددجویان کمیته امداد که از محل تفاهم نامه با صندوق تسهیلات دریافت نموده است برگزار گردید.

دراین مراسم پهلووری مدیر صندوق کارآفرینی امید استان گلستان گفت: صندوق کارآفرینی امید در همکاری با کمیته امداد امام خمینی (ره ) از محل تفاهم نامه منعقد شده، مبلغ 14 میلیارد ریال تسهیلات به مددجویان پرداخت نموده است و از محل منابع  اشتغال روستایی صندوق توسعه ملی تاکنون 192 طرح به مبلغ 93 میلیارد ریال به صندوق استان معرفی گردیده است که از  این تعداد  به 112 طرح به مبلغ 53 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

در این مراسم  کارگاه تولید مبل آقای ناصر تاری با  مبلغ کل سرمایه گذاری 7 میلیارد ریال و مبلغ تسهیلات 5 میلیارد ریال افتتاح گردید که باعث  ایجاد اشتغال برای 15 نفرگردیده است

 

آغاز عمليات اجرايي ساخت و تکميل پايانه شيلاتي با اعتبار60 ميليارد ريال و ايجاد اشتغال 152نفر

در ادامه عملیات اجرایی ساخت و تکمیل  پایانه شیلاتی با اعتبار60  میلیارد ریال و ایجاد اشتغال 152نفر از محل منابع داخلی صندوق کارآفرینی امید در راستای ایجاد اشتغال و توسعه شهرستان گمیشان در فرمانداری شهرستان گمیشان با حضور مدیر صندوق کارافرینی امیداستان گلستان، فرماندار، و شرکت سرمایه گذار و شورای اداری آغاز بکار کرد.

در این مراسم پهلووری با اشاره به افتتاح پایانه شیلاتی در اوایل اردیبهشت 99 گفت: افتتاح بازار ماهی شهرستان گمیشان با تخصیص 60 میلیارد ریال ، اشتغال 152 نفر را فراهم می کند.

وی افزود: طی توافق صورت گرفته شده با فرماندری و شهردار گمش تپه مقرر گردید طی تفاهمنامه تا سقف 60 میلیارد ریال برای تکمیل بازارچه محلی خرید و فروش ماهی در قالب 76 غرفه در پایانه شیلاتی گمیشان، تسهیلات پرداخت شود.

سپس مدیر صندوق کار آفرینی امید شهرستان گفت: اعطای این تسهیلات به متقاضیان با هدف تحریک تقاضا در حوزه فرآورده‌های دریایی، عرضه متمرکز و هدفمند این محصولات، کاهش قیمت تمام‌شده با حذف واسطه‌ها، افزایش ظرفیت تولید و ایجاد اشتغال پایدار با ایجاد بازارچه محلی خرید و فروش ماهی تحت نظارت شهرداری و فرمانداری خواهد بود.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه شهرستان گمیشان جز ۳۱ شهرستان کمتر توسعه‌یافته استان گلستان است یکی از کارهای خوبی که انجام شده انعقاد تفاهم‌نامه در حوزه حمایت از پایانه شیلاتی گمیشان است که این پروژه ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و کمتر از ۶ ماه آینده در اوایل سال ۹۹ افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

 

بازديد مدير صندوق کارآفريني اميد استان گلستان از بافت تاريخي شهر گمش تپه در دهه مبارک فجر

در ادامه مدیر صندوق کارآفرینی امید استان گلستان به همراه فرماندار محترم شهرستان گمیشان و هیات همراه  از بافت تاریخی شهر گمش تپه بازدید نمودند.

پهلوری در این بازدید از اختصاص ده میلیارد ریال تسهیلات جهت احیا و مرمت بافت تاریخی از محل تفاهم نامه صندوق کارآفرینی امید با سازمان میراث فرهنگی ,گردشگری و صنایع دستی استان خبرداد.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان گلستان گفت: شهرستان گمیشان علاوه بر بحث آبزی‌پروری و خرید و فروش آبزیان، در بخش‌های دیگری از جمله بوم‌گردی نیز دارای قابلیت‌های فراوانی است.

وی افزود: احیای بافت تاریخی شهرستان گمیشان و ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی با کمک تسهیلات صندوق کارآفرینی امید، می‌تواند توسعه شهرستان محروم گمیشان را به همراه داشته باشد.