صفحات استانی صفحات استانی

 

مديرعامل صندوق کارآفريني اميد خبر داد؛
افزايش 20درصدي اعتبار استان کرمانشاه در پرداخت تسهيلات اشتغال روستايي و عشايري

 

 

 

 

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید خبر داد؛

افزایش 20درصدی اعتبار استان کرمانشاه در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری

 

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در نشست مشترک شورای برنامه ریزی، توسعه و اقتصاد مقاومتی استان کرمانشاه با اشاره به عملکرد بسیار خوب استان در جذب منابع اعتباری، از افزایش 20درصدی اعتبار استان خبر داد.

این نشست با حضور پورمحمدی معاون سازمان برنامه و بودجه کشور، نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، شهید زاده رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی، مدیران عامل بانک های کشور و نیز استاندار و مدیران استانی در محل استانداری کرمانشاه برگزار شد.
هدف این نشست تامین مالی پروژه های کلیدی و اولویت دار استان، گره گشایی از چالش های فراروی واحدهای صنعتی و تولیدی، تامین زیرساخت ها و امور زیربنایی با رویکرد توسعه پایدار استان، برنامه ریزی برای اشتغالزایی دانش آموختگان دانشگاهی استان، توجه ویژه به ایجاد زیر ساخت های گردشگری برای توسعه پایدار، رفع مشکلات و چالش های حوزه کاری فعالان اقتصادی استان و حمایت صندوق توسعه ملی ، نظام بانکی و برنامه ریزی کشور برای تسریع در روند پیشرفت و توسعه استان با تاکید بر رونق تولید بود.
پورمحمدی در این نشست از رفع مشکلات و چالش های فراروی صنایع و واحدهای تولیدی استان با استفاده از ظرفیت های حمایتی بانکها، صندوق توسعه ملی و سازمان برنامه و بودجه خبر داد و افزود: مسئولین بودجه کشور در یک ماموریت منحصر بفرد در حوزه راه، اقتصاد مقاومتی، صندوق توسعه ملی، کشاورزی، بودجه، نظام پولی کشور به کرمانشاه آمده اند.
معاون سازمان برنامه و بودجه کشورگفت: در این جلسه تامین مالی پروژه های کلیدی و زیر ساخت ها را برای تحرک بیشتر ، تسهیل امور و گره گشایی از مشکلات و اشتغال استان کرمانشاه را به عنوان یکی از اولویت های مهم به ویژه برای فارغ التحصیلان دانشگاهی پیگیری خواهیم کرد.
وی افزود: اگر بخواهیم اشتغال ایجاد کنیم باید رونق تولید را با حمایت نظام بانکی و همراهی سازمان برنامه و بودجه در اولویت قرار دهیم و این مسیر می تواند راهکاری برای کاهش نرخ بیکاری باشد.
بازوند استاندار کرمانشاه نیز در این نشست گفت: کرمانشاه برای ایفای نقش مرکزیت غرب کشور نیازمند تکمیل زیر ساختهاست. وی این نشست را یک اتفاق دلگرم کننده دانست و اظهار امیدواری کرد پروژه های اصلی اقتصادی و زیر بنایی استان تامین اعتبار گردند.
وی در ادامه با اشاره به آسیب های گسترده 8 سال جنگ تحمیلی به زیر ساخت های استان افزود: علاوه بر آسیب های ویرانگر جنگ، خشم طبیعت در 21 آبانماه سال 96 تخریب های بسیار وسیعی را در یک سوم جغرافیای استان در پی داشت.
استاندار کرمانشاه در ادامه به تشریح پتانسیل های استان در حوزه های مختلف پرداخت و تاکید کرد استان کرمانشاه با همه این آسیب ها از پتانسیل ها و ظرفیت های بسیار مناسبی برای توسعه برخوردار است.
نماینده عالی دولت در استان عنوان کرد: با توجه به موقعیت ویژه جغرافیایی ، کرمانشاه مرکز ثقل مبادلاتی غرب کشور محسوب می شود و از دیرباز تاکنون خدمات متنوعی را در حوزه های مختلف به استانهای همجوار ارائه کرده است.
وی ادامه داد : استان کرمانشاه دارای 900 هزار هکتار زمین کشاورزی مرغوب ، 5 مرز رسمی مبادلاتی با عراق، اقلیم مناسب، ظرفیت های عظیم گردشگری و ... است و یکی از استانهای ثروتمند کشور محسوب می شود.
استاندار کرمانشاه به سیر نزولی نرخ بیکاری در استان اشاره کرد و گفت : نرخ بیکاری استان در پاییز 96 حدود 25 درصد بود که با تلاشهای صورت گرفته این میزان در پاییز 98 به 16 درصد رسیده و یک سیر نزولی مناسب را نشان می دهد.
مهندس بازوند تصریح کرد: این کاهش نرخ بیکاری محصول تدوین سه سند مهم رونق تولید ، اشتغال و اقتصاد مقاومتی است. طبق سند اشتغال قرار است نرخ بیکاری استان سالیانه 3 درصد کاهش یابد که خوشبختانه در 9 ماهه اول سال جاری به این مهم دست یافته ایم و تلاش خواهیم کرد تا 1400 به میانگین کشوری دست پیدا کنیم.
پس از این نشست دکتر نواله زاده طی جلسه ای و با حضور نمایندگان استانداری، مدیران کل دستگاه های اجرایی وکارآفرینان استان، ضمن بررسی مشکلات و ارائه راهکارهای لازم، نسبت به پیش پذیرش چند طرح اقتصادی و تأثیر گذار در حوزه گردشگری با اعتباری بالغ بر 230 میلیارد ریال اقدام نمود.

وی همچنین در پایان سفر یک روزه خود به استان کرمانشاه از طرح کارخانه تولید چیپس جوانرود که از محل منابع اشتغال مناطق روستایی وعشایری با اعتبار 42 میلیارد ریال و اشتغال 30 نفر پرداخت شده بود، بازدید کرد.